Michigan: Strażacy uratowali szopa. Zwierzę utknęło w pokrywie studzienki

Wspaniała akcja strażaków z Harrison w stanie Michigan. Ratownicy ocalili życie zwierzaka, którego głowa utknęła w pokrywie studzienki kanalizacyjnej. Zarówno szop jak i strażacy stali się bohaterami amerykańskich mediów.

Nietypową interwencją strażacy pochwalili się na Facebooku:

S

Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby uwolnić malucha. Szopowi nic się nie stało – po wyjściu z opresji został przebadany przez weterynarza.

Ostatnio strażacy coraz częściej wyjeżdżają do nietypowych akcji. W minionym roku ratownicy z Kalifornii uratowali szczeniaka, którefo głowa utkwiła w kole zapasowym. Kilka miesięcy później strażacy ze Scotland w Connecticut pomogli lisowi. Biedak utknął w zardzewiałym kole.

Czytaj również: Najlepsze karty kredytowe dla podróżujących

Szop pracz występuje naturalnie w Ameryce Północnej.

szop pracz

Jest bardzo ruchliwy i zwinny, aktywne przede wszystkim w nocy, dzień spędza głównie w kryjówkach. Oprócz lasów i obszarów nadrzecznych, które są jego naturalnym środowiskiem, można go również spotkać w miastach. Doskonale wspina się na drzewa i skacze wśród gałęzi. Jest także dobrym pływakiem. Zimą zapada w lekki sen, zużywa wtedy zapasy tłuszczu zmagazynowane na jesieni. Mogą one stanowić nawet 1/3 wagi ciała.

Szop pracz należy do drapieżników, mimo to jest wszystkożerny. Pożywienie zdobywa zarówno na ziemi, drzewach, jak i w wodzie. Ulubionym jego pokarmem są zwierzęta wodne – raki, żaby, ryby. Chętnie zjada owoce, orzechy i nasiona.

AL

żrodło: CNN, ekologia.pl

Illinois: Tornado nad Naperville. Tysiące ludzi bez prądu (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię