Wróciła obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe do Polski. Szczegóły

Od północy czasu polskiego (24 czerwca 2021r.) obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla przyjeżdzajacych z krajów znajdujących się poza strefą Schengen, w tym z USA. Kwarantanna nie będzie obowiązywać osób w pełni zaszczepionych. Izolację będzie można skrócić po 7 dniach

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że Polska ma do czynienia z dynamiczną sytuacją związaną z pojawianiem się nowych mutacji koronawirusa, a przywrócenie kwarantanny ma uchronić Polaków przed rozprzestrzenieniem się ich. Dodał, że już obecnie widać wzrost udziału nowych mutacji wśród rejestrowanych zachorowań w Polsce.

Czytaj również: Czy koronawirus wymknął się z laboratorium w Wuhan?

„Przywracamy kwarantannę dla osób przyjeżdzających zza granicy. Kwarantanna będzie obowiązywała przyjeżdżających z państw niebędących w strefie Schengen i nienależących do Europejskiego Obszaru Granicznego” – powiedział powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kwarantanna zacznie obowiązywać od północy w środę. Z kwarantanny zwolni negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany nie wcześniej, niż po 7 dniach od rozpoczęcia izolacji. Nie będzie obowiązywała dzieci do 12 roku życia, podróżujących pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepionymi przeciwko COVID-19 – przekazał wiceminister.

Zobacz też: Na zakupy bez maseczki – SONDA

 

Dane z Wielkiej Brytanii wskazują na coraz większy udział zachorowań na COVID-19 wśród zarażonych wariantem delta (indyjskim) koronawirusa, przed którym może nie chronić wcześniejsze przechorowanie, a jedynie pełne zaszczepienie (dwoma dawkami w przypadku szczepionek dwudawkowych).

AL

Co zwalnia z kwarantanny w Polsce? Wyjaśniamy

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię