Do których krajów nie wjedziesz jeśli nie jesteś zaszczepiony? Oto najnowsza lista.

Zarówno możliwości jak i wybór miejsc, do których mogą się udać w podróż osoby niezaszczepione kurczy się praktycznie z dnia na dzień. Rośnie lista krajów które zamykają swoje granice dla nieszczepionych podróżnych.

1. Polska

Jeszcze do przedwczoraj Polska nie wymagała szczepień od przyjezdnych. Wczoraj o północy sytuacja uległa drastycznej zmianie. Jak podaje Komenda Główna Straży Granicznej od 24 czerwca tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy wjeżdżający na teren Polski z państw nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim EFTA nie muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie. Jedyną szansą na skrócenie kwarantanny jest wykonanie testu na COVID-19 nie wcześniej niż 7 dni po przekroczeniu granicy. Jeśli wynik testu jest negatywny osoba może zaprzestać kwarantannę.

Czytaj też: Odpocznij w Polsce. Slow life nad Wisłą

Więcej na temat nowych aktualnych przepisów związanych z epidemią można znaleźć na stronie https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html?fbclid=IwAR3ppjnBEP-D7H9C2AxqbXwu5aPRbY5VC5k6hlLb97HY3IK3cdeMiYgAVds

2. Anguilla (terytorium Wielkiej Brytanii)

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja na wyspie Anguilla w ciągu następnego tygodnia ulegnie zmianie. Od kilku miesięcy, aby spędzić czas na tej małej karaibskiej wyspie wystarczyło wykonać test na obecność Covid-19 przed i po przybyciu. Jeśli wynik był negatywnych nie było żadnych przeciwwskazań na przebywanie na wyspie.
Niestety od przyszłego tygodnia zasady podróży się zmienią i niezaszczepieni podróżni nie będą mogli wjechać na Anguillę.
To brytyjskie zamorskie terytorium od 1 lipca będzie wymagać, aby odwiedzający byli zaszczepieni co najmniej trzy tygodnie przed przyjazdem. Na stronie Anguilla Tourist Board czytamy, że dotyczy to „wszystkich odwiedzających, którzy kwalifikują się do szczepienia”, dzieci są zwolnione z tego wymogu. Również zaszczepieni podróżni nie będą już musieli poddawać się kwarantannie, testowi Covid po przyjeździe ani płacić opłat za wjazd do kraju.

3. St. Kitts i Nevis

St. Kitts już od trzech tygodni przyjmuje tylko podróżnych, którzy zostali zaszczepieni szczepionkami amerykańskimi lub europejskimi. Według Urzędu Turystyki St. Kitts nowa zasada jest odpowiedzią na zwiększenie przypadków COVID-19 na wyspach. W oświadczeniu czytamy, że „wcześniej ogłoszone wymagania dotyczące podróży dla niezaszczepionych podróżnych są nieważne”.

Czytaj również: Linie lotnicze będą ważyć pasażerów przed lotem

4. Polinezja Francuska

Tahiti i Bora Bora, od 16 czerwca wpuszcza zaszczepionych turystów, którzy 15 dni przed wjazdem spędzili w Wielkiej Brytanii, Francji lub jednym z krajów tzw. francuskiej „zielonej strefy”. Na liście krajów zielonej strefy znajdują się większość Europy oraz Australia, Kanada, Izrael, Japonia, Liban, Nowa Zelandia, Singapur, Korea Południowa i Stany Zjednoczone.

Polityka Francji jest nieco luźniejsza. Pozwala nieszczepionym podróżnikom z „zielonych” krajów na wjazd z negatywnym wynikiem testu COVID-19. Jednak podróżni z „pomarańczowych” krajów – czyli z każdego kraju, który nie znajduje się na zielonej lub czerwonej liście, tj. z większości świata – muszą zostać zaszczepieni, aby wjechać lub pokazać „pilny powód” podróży.

5. St. Barts i St. Martin

Francuskie wspólnoty St. Barts i St. Martin na Karaibach są otwarte od 9 czerwca dla zaszczepionych obywateli USA.

Czytaj: Urokliwe wyspy w USA. Nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu

6. Hiszpania

Obywatele USA bez szczepionki również nie wjadą do Hiszpanii. Od 7 czerwca Hiszpania wita podróżnych z Europy i tych z hiszpańskiej listy 10 krajów o niskim występowaniu COVID-19. Wszyscy pozostali turyści muszą okazać świadectwa szczepień, aby wjechać na teren kraju. Na hiszpańskiej liście niestety nie znajdują się USA i Kanada.

Zobacz również: 7 najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych w 2021

7. Tajlandia

Od 1 lipca zaszczepieni podróżnicy przybywający na wyspę Phuket w Tajlandii nie będą musieli poddawać się kwarantannie. Niezaszczepieni podróżni mogą nadal wjeżdżać, chociaż będą podlegać 14-dniowym okresom izolacji.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię