Lake Shore Drive zmienia nazwę – Chicago chce uhonorować pierwszego osadnika

To już postanowione. Rada Miasta Chicago zatwierdziła zmianę nazwy Lake Shore Drive na Jean Baptiste Point DuSable’a.

Najpopularniejsza droga w Chicago, Lake Shore Drive będzie od teraz nazywać się Jean Baptiste Point DuSable Lake Shore Drive. Miasto Chicago chce w ten sposób uczcić pierwszego osadnika Chicago.

„Próbują zrobić to samo, co z Willis Tower”, powiedział Otis Bryant, mieszkaniec Chicago. „Szczerze, wszyscy nadal będą nazywać to Lake Shore Drive”.

„Myślę, że to wzruszające, ponieważ toczy się walka o ulicę nazwaną na cześć założyciela naszego miasta, który akurat był człowiekiem czarnoskórym”, powiedziała radna 4 dzielnicy, Sophia King.

Zobacz również: Jedna z najbardziej śmiercionośnych roślin w Ameryce Północnej właśnie zakwita

„Wspieramy wszystko, co celebruje dziedzictwo DuSable”, powiedziała Perri Irmer, prezes i dyrektor generalny DuSable Museum of African American History.

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot sprzeciwiała się tej zmianie podkreślając, że Lake Shore Drive jest nazwą kultową, która co roku przyciąga rzesze turystów. Zamiast tego proponowała zainwestowanie 40 milionów dolarów w budowę parku, zmianę nazwy części Riverwalk i zamontowanie posągów na cześć DuSable. Radni stojący za projektem zdobyli jednak wystarczającą liczbę głosów, aby zatwierdzić zmianę nazwy.

Czytaj też: Jaka była najwyższa zanotowana temperatura w Chicago? Znamy odpowiedź

Lightfood nie kryła swojego niezadowolenia: „W czasie, gdy rada rozmawiała o zmianie nazw dróg i znaków, ani jedno dziecko nie zostało nakarmione, a żaden pracownik nie dostał pracy” – powiedziała burmistrz. „Mamy ważniejsze priorytety w tym mieście zwłaszcza teraz, gdy wychodzimy z pandemii”.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię