USA: Będą nowe paszporty

Stany Zjednoczone planują wprowadzić trzecią płeć w paszportach – przekazał sekretarz stanu Antony Blinken. Dodał jednak, że wprowadzenie tej opcji zajmie trochę czasu.

Departament Stanu USA planuje wprowadzić zmianę w amerykańskich paszportach. Sekretarz Stanu Antony Blinken ogłosił w środę, że departament  pracuje nad tym, aby umożliwić wnioskodawcom samodzielny wybór płci jako „M” lub „F”. Nie będzie już wymagane zaświadczenie lekarskie, aby zaznaczyć swoją płeć jako inną niż ta, która widnieje w akcie urodzenia. Proces dodawania trzeciego znacznika płci dla osób niebinarnych, interseksualnych oraz z nonkonformizmem płciowym jest już w toku.

Czytaj również: Pyszny Dzień Niepodległości. Specjały, pyszności, niespodzianki (WIDEO)

„Tym działaniem wyrażam nasze trwałe zaangażowanie na rzecz społeczności LGBTQI+ dziś i w przyszłości” – mówił Blinken w środę 30 czerwca podczas konferencji prasowej.

Stany Zjednoczone będą kolejnym krajem, który zdecydował się na taki krok. Paszporty dla osób niebinarnych są już w m.in. w Indiach, Pakistanie Nepalu czy Holandii. Jak wynika z danych kalifornijskiego Williams Institute z 2021 sprawa może dotyczyć nawet 1,2 mln Amerykanów.

AL

zródło: BBC

Wisconsin: Pracownica Walmartu powaliła i wyrzuciła jelenia (WIDEO)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię