Biały Dom zmienia strategię szczepień

Prezydent USA Joe Biden prosi Amerykanów, którzy nie zaszczepili się jeszcze na Covid, by zrobili to jak najszybciej. Podczas wystąpienia w Białym Domu Biden zapowiedział zmianę strategii szczepień poprzez dotarcie do lokalnych społeczności oraz lekarzy rodzinnych.

Joe Biden poinformował, że w tym tygodniu zostanie zrealizowany cel jakim jest pełne zaszczepienie 160 milionów Amerykanów. Prezydent USA ocenił to jako wielki sukces ale ostrzegał przez wariantem Delta, który dotarł do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz również: Najstarsza butelka whiskey na świecie została sprzedana za ogromną sumę pieniędzy!

„Proszę, zaszczepcie się. To działa, jest bezpłatne i nigdy nie było łatwiejsze” – apelował prezydent USA i przekonywał, że szczepienie przeciwko Covid jest patriotycznym obowiązkiem Amerykanów. Joe Biden zapowiedział rezygnację z masowych punktów szczepień i docieranie do lokalnych społeczności z informacjami na temat szczepionki. Rząd USA ma skierować uwagę na lokalne społeczności, przychodnie, apteki, lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrów.

Zobacz też: Polscy miliarderzy na liście najbogatszych ludzi świata

Do tej pory około dwie trzecie dorosłych Amerykanów przyjęło co najmniej jedna dawkę szczepionki. W sondażu dziennika Washington Post i telewizji ABC, 29 procent Amerykanów zadeklarowało, że na pewno albo prawdopodobnie nie podda sie szczepieniu.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię