Osy w domu – co je przyciąga?

Na siedmiu kontynentach żyje ponad 30 000 odmian os. Ich bolesne użądlenia mogą powodować długą listę problemów zdrowotnych, od bólu w miejscu użądlenia aż po zagrażającą życiu anafilaksję u osób podatnych na jad os.

Jeśli chcesz uniknąć gniazd os w otoczeniu twojego domu pozbądź się sześciu poniższych rzeczy, które je przyciągają:

1. Ubytki, pęknięcia i szczeliny na zewnątrz domu

I choć jest to trudne do uwierzenia, osy też potrzebują bezpiecznej przestrzeni do zamieszkania. Szukają miejsc, w których mogą bezpiecznie gniazdować z dala od żywiołów i drapieżników. Ubytki, pęknięcia i szczeliny na zewnątrz domu lub na drzewach stanowią idealne miejsce do gniazdowania os, zwłaszcza jeśli drzewo jest martwe i łatwo się w nim zakopać. Dlatego wiele os buduje swoje gniazda w … ścianach. To idealna bezpieczna przestrzeń z zewnątrz.

Czytaj : Najlepsze zioła i olejki eteryczne na użądlenia pszczół i os

2. Owady ogrodowe

Osy żywią się owadami ogrodowymi, podobnie jak biedronki, więc najlepiej jest ograniczyć populację owadów do minimum na zewnątrz. W szczególności osy uwielbiają jeść larwy w glebie ogrodowej. Jeśli otoczenie twojego domu ma dużo jadalnych robaków jest prawie pewne, że osy wprowadzą się, zwłaszcza jeśli mogą znaleźć również bezpieczne schronienie w okolicy.

3. Mięso

Tak, osy lubią mięso. Osy również lubią resztki, dlatego zobaczysz je latające nad odsłoniętymi śmietnikami. Osy żywią się białkiem i chętnie żywią się resztkami mięsa, również resztkami mięsa które spadło z grilla.

Zobacz: Jak zdrowo grillować? Poradnik

4. Kwiaty

Jeśli masz ogród pełen kwiatów nie tylko pszczoły je odwiedzają i zapylają. Osy przyciąga nie tylko nektar kwiatowy. Według naukowców osy lubią również… wąchać kwiaty.

Zobacz: Jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców

5. Cukier

Mrówki i muchy to nie jedyne owady, które przyciąga cukier. Niemal wszystkie owady uwielbiają cukier, a osy nie są wyjątkiem. I chociaż wolą białko od czegokolwiek innego, gdy pogoda staje się chłodna, wiele os przerzuca się na cukier. Rzeczy takie jak podgniłe owoce, które nie zostały zebrane latem, krople soku w puszki po napojach i butelkach po sokach owocowych są idealnym źródłem pożywienia os w czasie chłodniejszej aury.

6. Niepomalowane drewno

Osy lubią niepomalowane drewno. Wykorzystuje je do budowy gniazd. Osy żują niepomalowane drewno, a kiedy uzyskają z niego miazgę budują gniazda. Pokłady, huśtawki lub zestawy do zabawy, jak również inne niepomalowane lub niepoddane obróbce drewno może je przyciągać do twojego domu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię