Zamieszanie wokół wypowiedzi Trumpa na temat Hitlera.

Screen Shot YouTube Donald Trump

Szef sztabu John Kelly twierdzi, że Donald Trump podczas podróży do Europy chwalił osiągnięcia Adolfa Hitlera

W 2018 roku prezydent Trump udał się w podróż do Europy z okazji 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej. W podróży towarzyszył mu między innymi jego szef sztabu John Kelly.

Kelly twierdzi, że podczas jednej z rozmów, prezydent Trump powiedział, że Hitler „zrobił wiele dobrych rzeczy”. Według szefa sztabu, Trumpa pozytywne odniesienie się do polityki Hitlera odnosiło się do tego jak bardzo szybko niemiecka gospodarka odbudowała się w latach 30. pod rządami nazistowskiego dyktatora.

Zobacz też: Trump pozywa gigantów technologicznych

Kelly dodaje, że po komentarzu Trumpa, próbował go wyprowadzić z błędu mówiąc, że nawet jeśli jest to prawda to Trump nigdy nie może powiedzieć nic wspierającego Adolfa Hitlera. Kelly twierdzi, że kontynuował odpieranie rzekomych pozytywnych twierdzeń Trumpa i argumentował, że „naród niemiecki miałby lepiej, gdyby był biedny niż poddany nazistowskiemu ludobójstwu”

Kelly również twierdzi, że w trakcie podróży podczas „zaimprowizowanej lekcji historii” emerytowany generał piechoty morskiej przypomniał prezydentowi, które „kraje były po której stronie podczas konfliktu” i musiał opisał, jak I wojna światowa doprowadziła do „II wojny światowej i wszystkich okrucieństw Hitlera”.

Zobacz też: Osy w domu – co je przyciąga?

Rzekoma rozmowa między Trumpem a Kelly jest zawarta w książce Michaela Bendera „Frankly, We Did Win This Election: The Inside Story of How Trump Lost”, która niebawem ukaże się w księgarniach.

Rzeczniczka Trumpa Liz Harrington powiedziała w oświadczeniu, że rozmowa jest „całkowicie sfabrykowana”. Harrington dodała, że „Prezydent Trump nigdy tego nie powiedział. To wymyślone fałszywe wiadomości, prawdopodobnie przez generała, który był niekompetentny i został ostatecznie zwolniony”.

Kelly odszedł ze stanowiska szefa sztabu na początku 2019 roku po spędzonych 17 miesiącach na tym stanowisku. Po odejściu z Białego Domu stał się zagorzałym krytykiem Trumpa.

Sprawdź też: 13 prostych i sprawdzonych sposobów na zespół suchego oka

Nie jest to pierwsza wzmianka na temat Trumpa i Hitlera w mediach. Magazyn „Vanity Fair” doniósł w 1990 roku, że Ivana Trump powiedziała swojemu prawnikowi, że Donald Trump od czasu do czasu „czyta książkę z zebranymi przemówieniami Hitlera ‘My New Order’, którą trzyma w szafce przy łóżku”.

Michael Bender przeprowadził wywiad z Trumpem po tym, jak opuścił urząd. Jak podaje Donald Trump podczas wywiadu zaprzeczył, że kiedykolwiek powiedział, że Hitler „zrobił wiele dobrych rzeczy”.

Bender jest reporterem Wall Street Journal w Białym Domu. „Frankly, We Did Win This Election: The Inside Story of How Trump Lost” jest jego pierwszą książką.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię