Ponad 35 mln deklaracji podatkowych czeka na przetworzenie przez IRS

Internal Revenue Service, wciąż boryka się z zaległościami w przetworzeniu deklaracji podatkowych. W chwili obecnej nieprzetworzonych jest ponad 35 mln deklaracji podatkowych. Jest ponad cztery razy więcej zeznań niż rok wcześniej.

National Taxpayer Advocate (NTA) w swoim corocznym raporcie stwierdził, że ostatni sezon rozliczeń podatkowych „był prawdopodobnie najtrudniejszym sezonem rozliczeniowym, jakiego kiedykolwiek doświadczyli zarówno podatnicy, specjaliści ds. podatków i IRS”.

Agencja miała 35,3 miliona nieprzetworzonych zwrotów pod koniec sezonu składania wniosków za rok 2020. Dla porównania pod koniec sezonu składania wniosków za rok 2019 agencja miała 7,4 miliona nieprzetworzonych zwrotów.

Czytaj też: Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji

Oprócz zaległości z przetwarzaniem zeznań podatkowych, pracownicy IRS w pierwszych miesiącach tego roku również doświadczyli więcej telefonów z pytaniami na temat rozliczeń niż w innym latach. NTA podaje, że 1500 osób na sekundę, w sumie ponad 85,1 miliona telefonów dzwoniło do IRS z pytaniami na temat indywidualnych deklaracji podatkowych w sezonie 2021. Jest to o 978 % więcej w porównaniu z telefonami w 2018 roku. Spośród milionów osób, które zadzwoniły do ​​agencji w ciągu sezonu podatkowego, tylko 3 procent było w stanie połączyć się z urzędnikiem, stwierdziła NTA.

NTA również dodaje w swoim raporcie, że problemy z przetwarzaniem dokumentów są również spowodowane brakiem finansowania przez Kongres. Kongres przeznaczył na lata podatkowe 2020 i 2021 środki wystarczające do tego, aby osiągnąć „60-procentowy poziom usług”.

Zobacz: Najlepsze portfele na kryptowaluty 2021 roku

IRS w oświadczeniu podaje, że Agencja robi, co może, z personelem, który ma. „Nasza zdolność do odbierania połączeń telefonicznych odzwierciedla ilość dostępnego personelu. Rządowe propozycje budżetowe czekające na zatwierdzenie pomogłyby agencji w pomocy większej liczbie podatników, w tym osobom dzwoniącym”.

Jak do tej pory, Agencja przetworzyła 136 milionów indywidualnych deklaracji podatkowych i wydała 96 milionów zwrotów na łączną kwotę 270 miliardów dolarów.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię