J. Biden nalega na Putina, aby podjął działania przeciw grupom hakerskim wymuszającym okup

You Tube

Prezydent USA Joe Biden w rozmowie telefonicznej powiedział prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, aby podjął działania przeciw przestępczym grupom hakerskim z jego kraju wymuszającym okup – informuje Biały Dom.

Rozmowa dotyczyła trwających na całym świecie ataków rosyjskich hakerów.

Amerykański przywódca zapowiedział, że Stany Zjednoczone podejmą „wszelkie niezbędne działania” w celu obrony Amerykanów i krytycznej infrastruktury przed cyberatakami.

Czytaj też: 13 ciekawostek na temat Putina

W oświadczeniu Biały Dom napisał, że „prezydent Biden podkreślił potrzebę podjęcia przez Rosję działań mających na celu rozbicie działających w niej grup hakerskich”. Amerykański przywódca zaznaczył również, że jest zaangażowany w wysiłki na rzecz zwalczania tego zagrożenia.

W ciągu ostatniego roku liczba ataków tego rodzaju na Stany Zjednoczone i inne kraje gwałtownie wzrosła. Jeden z nich spowodował zamknięcie głównego rurociągu paliwowego we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Celem ataków padły także miejskie departamenty policji, szpitale i prywatne firmy.

Zobacz: Wyższe podatki dla najbogatszych? SONDA

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​Biały Dom „nie posiada dodatkowych lub nowych informacji sugerujących, że rosyjski rząd kierował tymi atakami”, ale że Kreml jest „odpowiedzialny za podjęcie działań.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię