17 ciekawostek o życiu Sir Richarda Bransona

Sir Richard Branson to brytyjski przedsiębiorca, miliarder, jedyny właściciel Virgin Group, składającej się z ponad 400 firm. Działa w biznesie od 1970 roku i jest postrzegany jako jeden z najsympatyczniejszych ludzi w świecie biznesu do dziś. Magazyn Forbes w rankingu z 2016 roku wyceniał jego majątek na 4,9 mld dolarów.

1. Sir Branson porzucił szkołę w wieku 15 lat i założył czasopismo „Student”. Pismo promowało popularne nagrania i natychmiast odniosło duży sukces. Do udzielenia wywiadów udało mu się nakłonić takie gwiazdy jak Mick Jagger czy John Lennon. Było to pierwsze przedsięwzięcie biznesowe przyszłego miliardera.

2. Sir Richard Branson znajduje się w pierwszej piątce najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii.

3. Sir Richard Branson jest znanym filantropem i z uwagi na swoje zasługi został nagrodzony przez ONZ. Przyczynił się bowiem do wzrostu poziomu edukacji oraz podniesienia jakości życia afrykańskich dzieci. Do tej pory działa na rzecz ochrony środowiska i praw człowieka, dzięki czemu uzyskał tytuł Obywatela Świata Stowarzyszenia Korespondentów ONZ.

4. Znany ze swojej miłości do sportów ekstremalnych, w 1987 roku Sir Branson pobił rekord świata jako pierwsza i jedyna osoba, która przemierzyła Atlantyk balonem.

5. Przewidując opłacalność podróży kosmicznych w przyszłości, zarejestrował nazwę „Virgin Interplanetary” dla usługi turystycznej, którą będzie oferować jego korporacja

6. Sir Branson jest miłośnikem samochodów. Posiada liczną kolekcję aut wśród których warto wymienić takie egzemplarze jak: Morris Mini Minor czy Humber Super Snipe.

7. Pod skrzydłami Virgin Group znajduje się ponad 400 koncernów biznesowych z różnych dziedzin, takich jak: muzyka, linie lotnicze, rozrywka, odzież, kosmetyki, usługi finansowe, kluby nocne, usługi kolejowe, turystyka, zdrowie, wydawnictwa, przemysł filmowy, usługi telefonii komórkowej, a nawet prezerwatywy.

8. Będąc jednym z najbogatszych ludzi w całej Wielkiej Brytanii, Sir Branson posiada nie tylko wille, odrzutowce i balony, ale także swoją własną wyspę Necker Island.

9. Richard Branson zmagał się z dysleksją.

10. Nazwa Virgin nie jest przypadkowa. W wieku 20 lat, wspólnie z kolegami otworzył sklep muzyczny. Sklep został nazwany Virgin – i odnosił się do tego, że Branson i jego koledzy byli „dziewicami w biznesie”. W 1972 roku Branson otworzył wytwórnię płytową Virgin Records, którą założył z Nikiem Powellem. Kupili wiejską posiadłość, która została przerobiona na studio nagraniowe. Udostępniali je rozpoczynającym kariery muzykom, w tym Mike’owi Oldfieldowi, którego debiutancki album Tubular Bells (1973) był pierwszym wydawnictwem wytwórni i jednocześnie jej ogromnym sukcesem. Rozszedł się w nakładzie 5 mln egzemplarzy, dzięki czemu wytwórnia zarobiła ponad milion funtów

11. 25 września 2004 roku powstało Virgin Galactic, które jest koncernem związanym z Virgin Airlines i wykonuje loty suborbitalne w kosmos. Bilet kosztuje 250.000 dolarów

12. Wśród hobby Bronsona znajdują się sporty na świeżym powietrzu, takie jak: kitesurfing, jetpacking i przemierzanie świata swoim słynnym balonem.

13. Rodzina jest najważniejszą wartością dla Sir Richarda Bransona.

14. W związku z tym, że Sir Richard rozpoczął swoją prawdziwą karierę od Virgin Records, miał do niej ogromny sentyment. Podobno kiedy sprzedawał wytwórnię płytową w 1992 roku za ponad miliard dolarów, płakał przez cały proces sprzedaży.

15. Sir Branson nie zasiada w zarządzie żadnej ze swoich firm w Virgin Empire, ponieważ nie uważa się za biznesmena. Woli, aby eksperci pracowali nad biznesową częścią jego firmy, a on wówczas może mógł działać jako twórca i wizjoner.

16. Sir Branson i Musk są dobrymi przyjaciółmi. Obaj mają podobne cele biznesowe, nie uznają limitów a ponadto, są sąsiadami na wyspie położonej na Wyspach Dziewiczych.

17. Sir Richard Branson znany jest z tego, że budzi się codziennie o 5:45 i uprawia kitesurfing

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię