Najszybsze policyjne auto w Ameryce

YouTube

Dane z testów z dwóch policyjnych organizacji testujących pojazdy pokazują, że 2021 Ford F-150 Police Responder to najszybszy samochód policyjny w USA. Pojazd bije wszystkie inne w trzech kategoriach: najszybsze przyspieszenie od zera do 60 mil na godzinę, od zera do 100 mil na godzinę i ćwierć mili.

Dokładne dane pokazują, że turbodoładowany F-150 przekroczył ćwierć mili w 14,4 sekundy, o sekundę szybciej niż F-150 Responder z roku 2020 i prawie pół sekundy szybciej niż najbliższa konkurencja. Tegoroczny Ford również osiąga 60 mil na godzinę w 5,4 sekundy czyli o 1,2 sekundy szybciej niż poprzedni model i 0,4 sekundy szybciej niż jakikolwiek inny testowany pojazd. Seria testów od zera do 100 mil na godzinę pokazuje rekordowe 13,1 sekundy, 3,7 sekundy szybciej niż F-150 Police Responder w wersji 2020 i 0,8 sekundy szybciej niż zdobywca drugiego miejsca.

Czytaj również: 17 ciekawostek o życiu Sir Richarda Bransona

„Przyspieszenie i prędkość pojazdu przyczyniają się do tego, jak szybko ratownicy mogą bezpiecznie dotrzeć na miejsce zdarzenia” – powiedział Greg Ebel, menedżer marki pojazdów policyjnych Forda. „Skrócenie czasu reakcji nawet o kilka sekund może mieć duże znaczenie. Niezależnie od tego, czy odpowiadają na wypadek na autostradzie, czy na innego rodzaju wezwanie pomocy, funkcjonariusze organów ścigania mogą liczyć na szybką pomoc tegorocznego F-150”.

Turbodoładowany 2021 Ford F-150 Responder ma prędkość maksymalną 120 mil na godzinę. Pod maską znajduje się 400 koni mechanicznych 500 funtów momentu obrotowego dzięki 3,5-litrowego silnika EcoBoost V6, co jest największym moment obrotowy wśród aut pościgowy sprzedawany obecnie w USA. Ma również automatyczny napęd na cztery koła na żądanie.

Oprócz 2021 Ford F-150 Responder, wśród policyjnych aut są również Dodge Charger Pursuit i Dodge Durango Pursuit oraz Chevrolet Tahoe Police Pursuit Vehicle.

Oba modele Dodgea zostały „odświeżone” w tym roku.
Charger Pursuit otrzymał nową skrzynię biegów i jest teraz dostępny z napędem na wszystkie koła i maksymalną prędkością140 mil na godzinę.
Dodge dodał ponad 20 nowych standardowych funkcji do Durango Pursuit na nowy rok modelowy, w tym dźwignię zmiany biegów zamontowaną na IP, czarne stalowe koła z chromowanymi nakładkami i cztery programowalne przełączniki pomocnicze.

Zobacz: Kilka słów o tym, na co USA marnuje pieniądze

Chevrolet Tahoe Police Pursuit Vehicle (PPV) został przeprojektowany na rok modelowy 2021 po zmianie pokoleniowej w liniach produktów Tahoe i Suburban. Jest standardowo wyposażony w silnik V8 o pojemności 5,3 litra, który zapewnia moc 355 koni mechanicznych i moment obrotowy 383 funtów. Dostępny jest napęd na cztery koła z możliwością wyboru trybu terenowego.

Ford sprzedaje również Police Interceptor Utility, zmodyfikowaną, pościgową wersję Ford Explorer, która ma zaspokoić potrzeby nowoczesnych wydziałów policji, które często stwierdzają, że tradycyjne samochody policyjne nie mają wymaganej pojemności pasażerskiej i ładunkowej.

Firma oferuje również F-150 Special Service Vehicle (SSV), Expedition SSV, Expedition Max SSV oraz Transit Prison Transport Vehicle. Ale żaden z tych modeli nie jest zakwalifikowany jako samochód pościgowy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię