Około 2 milionów wniosków paszportowych czeka na rozpatrzenie

Obywatele amerykańscy, których paszporty straciły ważność poczekają jeszcze długo na nowe książeczki. Jak donoszą pracownicy Departamentu Stanu, na biurkach urzędników leży pomiędzy 1.5 a 2 milionów zaległych wniosków złożonych w czasie pandemii.

„Obecnie czas oczekiwania zarówno na nowe, jak i na rutynowe odnowienie wniosków paszportowych może wynosić do 18 tygodni” – powiedziała dziennikarzom zastępca sekretarza ds. usług paszportowych Rachel Arndt.  Powiedziała również, że ​​czas oczekiwania na paszporty przyspieszone – które kosztują 60 dolarów – wynosi do 12 tygodni.

Zobacz: Plany wyjazdowe – ubezpieczenia na wakacje

„Oznacza to, że osoby, które składają w tej chwili nowe wnioski paszportowe, nie mają co liczyć na nowe paszporty aż do jesieni”„Obywatele USA, którzy tego lata chcą podróżować za granicę i nie mają obecnie paszportu, mogą potrzebować alternatywnego planu podróży” – powiedziała Arndt.

Urzędniczka przypisała wiele bieżących problemów związanych z przetwarzaniem paszportów pandemii koronawirusa, zauważając, że „zakłócenia spowodowane pandemią nadal mają ogromny wpływ na wszystkie etapy procesu paszportowego, w tym czas, jaki zajmuje nam obecnie rozpatrzenie wniosku paszportowego. „

Powiedziała również, że ​​Departament Stanu „otrzyma wsparcie w postaci ponad 150 pracowników powracających do 21 agencji w całym kraju. To zwiększy naszą zdolność do szybszego rozpatrywania wniosków”

Czytaj: Chcesz wysłać dziecko w podróż samolotem? Zobacz które linie lotnicze oferują ten serwis

„Specjaliści ds. paszportów muszą być fizycznie obecni w biurze, aby przetworzyć paszporty” – zauważyła Arndt. „Wniosków paszportowych nie rozpatruje się zdalnie. Nasz system wymaga połączenia z systemami i bazami danych, które są obecnie dostępne tylko z naszych fizycznych obiektach”.

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię