Prezydent J.Bidena atakuje. Facebook odpiera zarzuty

Facebook odpiera zarzuty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, który mówił o tragicznych skutkach siania dezinformacji przez media społecznościowe.

Prezydent stwierdził, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat szczepionek przynosi ofiary śmiertelne. Biały Dom wezwał też firmy technologiczne do walki z dezinformacją w sprawie szczepionek na koronawirusa.

Czytaj również: Najbogatsi prezydenci Stanów Zjednoczonych

Facebook w odpowiedzi oświadczył, że podejmuje „wysiłki zmierzające do ukazywania faktów” i w rzeczywistości ratują one życie. W serwisie ponad dwa miliardy osób miały zetknąć się z wiarygodnymi informacjami o COVID-19 i szczepionkach. To – według Facebooka – więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu w Internecie. „Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami, które nie znajdują odzwierciedlenia w faktach” – dodała firma w oświadczeniu.

Przed odlotem helikopterem Marine One na weekend do ośrodka Camp David, Joe Biden został zapytany, jakie jest jego przesłanie w sprawie dezinformacji na temat szczepień na Facebooku i innych platformach społecznościowych. „Oni zabijają ludzi. Jedyna pandemia z jaką mamy do czynienia, występuje wśród niezaszczepionych” – powiedział prezydent USA.

Zobacz: 8 miast w USA, w których klasa średnia zarabia najwięcej

Podobną opinię wyraziła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. „Ludzie w naszym kraju umierają z powodu dezinformacji, ponieważ rezygnują z zaszczepienia się – młodzi, starsi, dzieci. Takie są skutki dezinformacji” – mówiła Jen Psaki. Dodała, że większość nieprawdziwych informacji o szczepionkach generuje kilkanaście kont w mediach społecznościowych i wyraziła przekonanie, że firmy technologiczne powinny im to uniemożliwić.

Rzeczniczka Białego Domu powiedziała, że Rosja i Chiny, promując własne szczepionki, celowo rozpowszechniają informacje podważające zaufanie do zachodnich szczepionek poprzez wyolbrzymianie potencjalnego ryzyka ich skutków ubocznych.

IAR

Na dwór czy na pole? SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię