500+ po amerykańsku. Ruszyły pierwsze wypłaty

39 milionów rodzin otrzyma miesięczne wypłaty w wysokości wysokości do 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko poniżej 6 roku życia i do 250 dol. miesięcznie na każde dziecko w wieku od 6 do 17 lat.

Amerykański Departament Skarbu oraz Urząd Skarbowy wysyła płatności od 15 lipca, co miesiąc, aż do grudnia. Większość uprawnionych rodzin otrzyma je za pośrednictwem bezpośredniego depozytu – poinformowali w niedzielę urzędnicy z administracji Joe Bidena. Rodziny, które nie mają skonfigurowanego depozytu otrzymają pieniądze w formie papierowego czeku lub karty debetowej.

Inicjatywa jest częścią gigantycznego programu pomocowego o wartości 1,9 biliona dolarów ogłoszonego przez prezydenta Joe Bidena. „Ta obniżka podatków wysyła jasny komunikat do amerykańskich pracujących rodzin z dziećmi: Pomoc jest tutaj” – powiedział prezydent Joe Biden w poniedziałek.

Czytaj także: Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji

Świadczenia będą obliczane na podstawie z rozliczeń podatkowych z lat 2019 i 2020. Zgodnie z nowym prawem, rodziny otrzymają do 3 tysięcy na dziecko w wieku 6-17 lat lub 3,6 tysiąca na każde dziecko poniżej 6 roku życia. Poprzedni kredyt podatkowy wynosił do 2 tysięcy na każde kwalifikujące się dziecko poniżej 17 roku życia.

Przed wprowadzeniem Amerykańskiego Planu Ratunkowego rodziny kwalifikujące ubiegały się o niego po złożeniu zeznania podatkowego. Nowe prawo pozwala na wypłacenie połowy pieniędzy w miesięcznych ratach z góry.

Zobacz: Wyższe podatki dla najbogatszych? SONDA

Co z ulgą w kolejnych latach?

Prezydent Biden chce przedłużenia podwyższonej ulgi podatkowej na dzieci do 2025 roku.  „Podczas gdy Amerykański Plan Ratunkowy przewiduje tę istotną ulgę podatkową dla ciężko pracujących rodzin na ten rok, Kongres musi zatwierdzić Plan Amerykańskich Rodzin, aby zapewnić, że pracujące rodziny będą mogły liczyć na tę ulgę przez wiele lat”– powiedział Biden.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię