Salon piękności Lanour w Dubaju oferuje „inteligentny manicure”

Salon piękności W Dubaju „Lanour Beauty Lounge” oferuje „smart nail manicure”. Jest to zaawansowany technologicznie manicure, w którym maleńki mikroczip jest umieszczany na płytce paznokcia.

Ten inteligentny manicure umożliwia klientom przechowywanie danych osobowych – kontaktowych w chipach NFC i pracę z urządzeniami obsługującymi NFC.

Chip jest zabezpieczony i pokryty brokatową powłoką. Dzięki temu paznokcie wyglądają pięknie a chip jest całkowicie ukryty co chroni go przed czynnikami zewnętrznymi więc nie można go śledzić. Informacje przechowywane w chipie można odczytać tylko z bliskiej odległości – od jednego do dwóch centymetrów, więc nie trzeba się martwić, że wpadnie w niepowołane ręce.

Według salonu kosmetycznego chip wykorzystuje Near-Field Communication (NFC), technologię bezprzewodową krótkiego zasięgu. Technologia ta powstała w branży kart płatniczych, ale obecnie ewoluuje w szybkim tempie i przenika do innych branż.

Dyrektor generalny Lanour Beauty Lounge, Nour Nakarem mówi, że inspiracja pojawiła się podczas spotkań biznesowych. „Zainspirowałem się, gdy zobaczyłem, jak odbywa się spotkanie biznesowe, a wszyscy uczestnicy udostępniają swoje dane przez telefon. Pomyślałem, co by było, gdybyśmy mogli to zrobić za pomocą czegoś tak małego jak paznokieć, który zawsze jest z namis i można je przenieść tylko za pomocą podniesienie cyfry!”

Jak na razie pojemność do przechowywania danych w chipie jest dość niewielka, jednak wraz z postępem technologicznym zespół Lanour Beauty Lounge twierdzi, że będzie można przechowywać dużo więcej danych w manicure. Technologia może rozwinąć się na tyle, że oprócz danych kontaktowych osoby z chipem w paznokciu będą mogły płacić rachunki lub dzielić się innymi informacjami.

Inteligentny manicure utrzymuje się na paznokciu przez trzy tygodnie i kosztuje 250 dirhamów, czyli około 70 USD.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię