Zakończyła się specjalna edycja Chicago Auto Show 2021

Specjalna edycja Chicago Auto Show 2021 była pierwszą dużą imprezą w Chicago od początku pandemii. Na tegorocznych targach zaprezentowano wiele nowych pojazdów nigdy wcześniej nie widzianych przez publiczność.

Zobacz także: Szef Apple Inc. poleca użytkownikom iPhone’ów przejście na system Android

Ford

Ford przedstawił kilka modeli, których nigdy nie widziała publiczność. Należą do nich pickup Maverick, mała ciężarówka Forda oraz nowy elektryczny pick-up Ford F-150 Lightning.

Oprócz tych dwóch nowych modeli, Ford wystawił Bronco, Mach-E oraz F-150 Hybrid.

Jeep

Jeep zaprezentował nową wersję SUV – Compass. Nowe funkcje na 2022 obejmują aktywne hamowanie awaryjne i monitorowanie martwego pola jako standardowe technologie bezpieczeństwa, a także opcjonalne 10-calowe ekrany wewnętrzne i dostępny system wspomagania autostrady.

Oprócz Compassa Jeep także zaprezentował Wranglera 4xe, Wagoneer oraz Grand Wagoneer.

Jeep dodał również pakiet Xtreme Recon o wartości 3995 USD do modeli Wranglera, dodając podnośnik zawieszenia i 35-calowe opony.

Kia

Kia zaprezentowała kilka pojazdów, ale najbardziej widocznym i najpopularniejszym na stoisku producenta był nowy elektryczny crossover EV6. EV6 to najnowsza i najbardziej wszechstronna Kia elektryczna.

Jest to pierwszy pojazd tej marki z napędem akumulatorowym. Oczekuje się, że EV6 osiągnie maksymalny zasięg 300 mil i od 167 KM do 576 KM EV6 GT.

Lexus

Luksusowa marka Lexus zadebiutowała na targach w Chicago z zupełnie nowymi modelami z grupy Crossover – NX i IS oraz modelami Performance Launch Edition. Lexus także zadebiutował z nowymi kolorami lakieru.

Do sprzedaży trafią zupełnie nowe kabriolety IS 350C i IS 250C z twardym dachem.

Nowy NX jest pierwszym modelem, który wprowadza kolejną generację Lexusa i opiera się na koncepcji rozwoju „Vital x Tech Gear”. Jak twierdzi firma, ta koncepcja łączy życiową dynamikę (Vital) z zaawansowaną technologią (Tech). Lexus również poprawił kontrolę jazdy, aerodynamikę i zredukował masę.

Ponadto, nowy NX będzie dostępny zarówno jako HEV, jak i jako pierwszy Lexus – PHEV.

Czytaj także: Facebook rezygnuje z systemu rozpoznawania twarzy i wykasuje dane ponad miliarda użytkowników

Ram Truck

Na Chicago Auto Show Ram po raz pierwszy zaprezentował publicznie nowe modele Ram 1500 GT, sportowe modele ciężarówek, które są krzyżówką modelu terenowego Ram Rebel i potężnej bestii Ram TRX. Ciężarówki te są dostępne w różnych pakietach i dodają sportowej mocy półtonowemu Ramowi wraz z kilkoma unikalnymi kombinacjami kół i lakierów.

Volkswagen

VW wprowadził nowe modele Golf GTI i Golf R na rok modelowy 2022. Te samochody zostały przeprojektowane z nowymi stylami nadwozia, większą mocą silnika i opcją manualnej skrzyni biegów. Większą moc zapewnia zmodernizowany czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem, a usprawnienia prowadzenia są zasługą standardowego, elektronicznie sterowanego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu z wektorem momentu obrotowego. Golf R ma również nowy system AWD, który usprawnia jazdę na zakrętach.

Nissan

Nissan pokazał kilka nowych pojazdów. Należą do nich przeprojektowany 2022 Pathfinder, całkowicie przeprojektowany pickup 2022 Frontier oraz koncepcja produkcji Z Proto dla nadchodzącego nowego samochodu sportowego Nissan Z. Nissan również przedstawił nowy elektryczny crossover Nissana Ariya w pięknym, złocisto-miedzianym kolorze.

Toyota

Toyoty pokazała dwa pojazdy – Corolla Cross i GR 86. Corolla Cross to crossoverowa wersja Corolli w stylu kombi, która ma zastąpić dotychczasowy model iA. GR 86 to nowa generacja samochodów sportowych Toyobaru we współpracy z Subaru.

Toyota również przedstawiła koncepcyjny samochód Rhombus EV oraz Tacoma TRD Pro 3.0, Tacoma Trail Edition i modele 4Runner TRD Sport.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię