Włochy proszą o pomoc w gaszeniu pożarów na Sardynii

Włochy zwróciły się do państw europejskich o pomoc w gaszeniu pożarów na Sardynii, w prowincji Oristano na zachodzie wyspy.

Minister spraw zagranicznych kraju Luigi Di Maio poinformował, że włoska Obrona Cywilna wystosowała oficjalne wnioski o przysłanie samolotów gaśniczych. Dwie takie maszyny są już w drodze z Francji. W akcji uczestniczy siedem samolotów typu Canadair.

Zobacz rownież: 18 produktów zwiększających energię

Łącznie z ogniem walczy kilkuset strażaków, 11 samolotów i śmigłowce. Do tej pory z powodu ognia ewakuowano około 400 osób. Pożar przesuwa się w kierunku gór i zagraża turystycznej miejscowości San Leonardo. Brak jest informacji o rannych i ofiarach śmiertelnych. Gubernator Sardynii Christian Solinas określił pożary „katastrofą bez precedensu”. Zwrócił się również do włoskiego rządu o pomoc dla poszkodowanych, a także o środki na zalesienie zniszczonych terenów.

Czytaj również: Minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Przyczyna wybuchu pożarów nie jest jeszcze znana. Dochodzenie w tej sprawie ma podjąć prokuratura. Jednocześnie Obrona Cywilna wydała ostrzeżenia przed wysoką temperaturą.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię