Długo wyczekiwany Ford Bronco 2022

Ford Bronco po 25 latach nieobecności na rynku przygotował wielki powrót.

Już w 2022 będzie można wsiąść za jego kierownicę. Specjaliści są zdania że to nowy rywal Jeepa Wranglera.

Ford Bronco – Chicago Autoshow 2021

Na początek krótkie wyjaśnienie – tak naprawdę mówimy dziś nie o jednym, ale aż o trzech nowych modelach:

  • 2-drzwiowym Bronco z krótkim rozstawem osi,
  • 4-drzwiowym Bronco z długim rozstawem osi oraz
  • najbardziej cywilizowanym i „SUV-owatym” Bronco Sport.

Wszystkie trzy wyróżniają się wyglądem w stylu retro i nawiązują do pierwszej generacji terenowego Forda Bronco. W obrocie są już oficjalne zdjęcia auta i jedno trzeba mu oddać: choć w wersji 3-drzwiowej wygląda na dość małe auto to i tak każda proponowana jego wersja prezentuje się świetnie.

Czytaj również: Najszybsze policyjne auto w Ameryce

Gołym okiem widać jego terenowe zacięcie. Sprawia wrażenie auta o ogromnej mocy a trzeba nadmienić że możemy go dostać w wersji z trzy litrowym silnikiem. Niezależnie od brzmienia 3,0-litrowego silnika V6 zastosowanego w hybrydzie Bronco, silnik elektryczny byłby podobno tą samą jednostką o mocy 47 KM (35 kW) z Explorer Hybrid i przyszłego F-150 Hybrid.

Ford Bronco – Chicago Autoshow 2021

Większość pojazdów korzysta z 3.0 EcoBoost o mocy 400 KM (298 kW), co wskazuje na wspomagany elektrycznie Bronco o mocy około 450 KM (336 kW). Możemy też tu liczyć na absolutną nowość: siedmiobiegowa skrzynia biegów! Wnętrze samochodu jest bardzo funkcjonalne ale nie zabrakło tam miejsca na odrobinę luksusu. Wykończenia są bardzo solidne i od razu widać, że elementy wykończenia są dobrze spasowane.

Nowoczesne multimedia, dwustrefowa klimatyzacja czy skórzana tapicerka są na liście wyposażenia. Do tego dochodzą rozbudowane opcje personalizacji i modułowa konstrukcja obydwu aut (z krótkim i długim nadwoziem).

Ford Bronco – Chicago Autoshow 2021

Ford podkreśla w komunikacie prasowym, że dzięki zastosowaniu bezramowych drzwi ich demontaż jest prostszy niż u konkurencji czyli u Jeepa Wranglera. Odkręcone elementy zajmują dużo mniej miejsca. W kabinie Bronco Sport również nie zabrakło funkcjonalnych rozwiązań, jednak można się tutaj poczuć zdecydowanie bardziej jak w typowym SUV-ie niż hardcorowej terenówce. Rozbudowany system multimedialny, zaawansowani asystenci wsparcia kierowcy – to wszystko znajdziemy na pokładzie tego modelu. Za 2-drzwiowe Bronco w podstawowej wersji Base trzeba zapłacić co najmniej 28 500 dolarów (ok. 112 500 zł), a za 4-drzwiowy model – 33 200 dolarów (ok. 131 000 zł). Ford Bronco Sport kosztuje minimum 26 660 dolarów (ok. 105 000 zł).

Czytaj też: Najlepsze portfele na kryptowaluty 2021 roku

Trudno o tak solidnie wykonane auto w takich konfiguracjach i z takim wyglądem. Trzeba przyznać, że Jeep który dotychczas nie miał praktycznie żadnej konkurencji ma teraz model z którym może rywalizować. Bronco na wielu płaszczyznach przebija Jeepa jak i wiele innych aut.

Ford Bronco – Chicago Autoshow 2021

Nowoczesne rozwiązania oraz wygląd już na dzień dobry pozostawiają innych w tyle! Czy jest drogi? Można by się spierać. Cena jest zdecydowanie adekwatna do jakości. Warto czekać na rok 2022 i na nowinki o tym jak Bronco podbija drogi. Bo na pewno będzie królem na każdej szosie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię