Disneyland, Disney World będzie wymagał noszenia maseczek!

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 na terenie całego kraju, Disneyland i Walt Disney World planują wprowadzić nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach należących do obu miejsc.

Nowa polityka, mająca zastosowanie do wszystkich pracowników i gości w wieku od 2 lat, niezależnie od statusu szczepień, wchodzi w życie w piątek 30 lipca.

Zobacz też: 10 korzyści zdrowotnych matcha

„Dostosowujemy nasze wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa w oparciu o wskazówki urzędników służby zdrowia i urzędników państwowych i będziemy wymagać od członków obsady i gości w wieku od 2 lat noszenia osłon ust i nosa we wszystkich pomieszczeniach w Walt Disney World Resort i Disneyland Resort od piątku lipca 30, niezależnie od statusu szczepień” – powiedzieli przedstawiciele parku w oświadczeniu medialnym.

Komunikat pojawił się tuż po wydaniu przez CDC nowych wytycznych, które ponownie zalecają, aby wszyscy – zaszczepieni lub nie – nosili maski podczas przebywania w pomieszczeniach publicznych. Stan Kalifornia w środę również przedstawił podobne zalecenia.

Czytaj również: Wyższy poziom omega-3 we krwi wydłuża długość życia o prawie pięć lat

CDC zaktualizowało swoje wytyczne, gdyż kraj stoi w obliczu nowego wzrostu liczby przypadków COVID-19, głównie ze względu na wysoce zaraźliwy wariant delta.

Większość nowych przypadków dotyczy osób nieszczepionych, ale eksperci ds. zdrowia zauważyli, że nawet ci, którzy otrzymali szczepionkę, mogą przenosić i przenosić koronawirusa. Istnieją również przełomowe przypadki zaszczepionych osób, u których rozwija się COVID-19, ale objawy są zwykle łagodniejsze niż u osób niezaszczepionych.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię