Najciekawsze parki stanowe w Indianie, Michigan i Ohio

Krótki wypad do jednego ze stanowych parków w okolicznych stanach zapewni całej rodzinie niezapomniane wrażenia na świeżym powietrzu. Od wylegiwania się na plaży po jazdę konną a na spływach kajakowych kończąc.

  • Michigan:

1. Porcupine Mountains State Park

Nazywany pociesznie „The Porkies” park znajduje się 150 mil na zachód od miasta Marquette na terenie Górnego Półwyspu Michigan, Upper Pennisula. Park zajmuje 59000 akrów wśród grupy niskich gór i jednego z najstarszych lasów liściastych Ameryki Północnej. Jednym z najpopularniejszych miejsc wśród odwiedzających jest Jezioro Chmur znajdujące się w samym sercu gór. Park oferuje 90 mil szlaków, plaże, mokradła i gaje oraz wspaniałe kempingi.

Czytaj: Najlepsze parki stanowe w Michigan na wyjazd z dziećmi

2. Ludington State Park

Park stanowy Ludington położony jest 100 mil na północny zachód od Grand Rapids. W tym parku każdy znajdzie coś dla siebie. Od tras wędrówkowych i rowerowych, po wypożyczanie łodzi, przechadzki po promenadzie, wydmy, a nawet latarnie morską Big Sable Point. Park zajmuje 5300 akrów (2100 ha) między brzegami jeziora Michigan i jeziora Hamlin.

Ludington State Park
  • Indiana:

1. Brown County State Park

Brown County State Park jest największym parkiem stanowym w Indianie. Park znajduje się 60 mil na południe od Indianapolis. Park zajmuje 15 776 akrów (63,84 km2) i jest najczęściej odwiedzanym parkiem stanowym w Indianie. Park oferuje wycieczki konne i przejażdżki na kucykach, restauracja w lodge oraz kryty park wodny.

Czytaj również: 7 najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych w 2021

2. Indiana Dunes State Park

Popularny park z wydmami znajduje się 40 mil na południowy wschód od Chicago. Ten rezerwat przyrody zajmuje powierzchnię 1530 akrów. W parku znajdują się wydmy, plaże i szlaki turystyczne oraz wieża do obserwacji ptaków. Niewielka część linii brzegowej jest wyznaczona jako publiczna plaża do pływania a pozostała część plaży – około 2 mile jest otwarta dla osób lubiących się opalać. Na terenie parku znajduje się również Nature Center – całoroczny obiekt do obserwacji dzikiej przyrody, biblioteką i dużym audytorium.

Indiana Dunes State Park
  • Ohio

1. Hueston Woods State Park

Ten pełen atrakcji park i ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Acton (55 mil na północny-zachód od Cincinnati) oferuje wypożyczalnie kajaków, pontonów i rowerów górskich oraz jazdę konną, 18-dołkowe pole golfowe, łucznictwo, a nawet paintball. Park zajmuje prawie 3000 akrów (1200 ha), w tym jezioro o powierzchni 625 akrów (253 ha). Szczytowy las bukowo-klonowy w parku został wyznaczony jako Narodowy Zabytek Przyrody.

Zobacz: Ohio – fakty i ciekawostki

2. Hocking Hills State Park

W parku znajduje się ponad 25 mil (40 km) szlaków turystycznych, formacji skalnych, wodospadów i jaskiń wnękowych. Park zawiera siedem oddzielnych obszarów turystycznych: Jaskinia Jesionowa, Klify Cantwell, Wodospad Cedarowy, Dolina Conkle (rezerwat przyrody), Jaskinia Starego Człowieka, Dom Skalny i Szlak Hemlock Bridge do Jaskini Szepczącej. W parku znajduje się około 200 miejsc kempingowych, w większości wyposażonych w elektryczność. Kemping znajduje się blisko wszystkich szlaków turystycznych w okolicy i posiada spłukiwane toalety, prysznice z ciepłą wodą, automaty z jedzeniem i napojami, sklep kempingowy, basen i inne udogodnienia.J ezioro Logan w Hocking Hills State Park obejmuje 400 akrów. Jezioro zostało zbudowane w 1955 roku w celach rekreacyjnych i oferuje turystom piesze wycieczki, pływanie łódką, piknikowanie i pływanie. Park również oferuje spływy kajakowe, rafting, wspinaczkę po skałach, zjazdy na linie, wędkarstwo (bluegill, crappie, bass, saugeye i sum) oraz obserwację ptaków i jazdę konną.

Plany na wakacje chicagowskiej Polonii

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię