Illinois zaktualizował zalecenia dotyczące noszenia masek

Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois zaktualizował zalecenia dotyczące noszenia masek

CDC zaleca, aby wszyscy, w tym osoby w pełni zaszczepione, nosili maskę w miejscach publicznych, w pomieszczeniach oraz miejscach o znacznej i wysokiej transmisji.

CDC zaleca również uniwersalne noszenie masek w pomieszczeniach dla wszystkich nauczycieli, personelu szkolnego, uczniów i odwiedzających szkoły K-12, niezależnie od statusu szczepień.

Czytaj również: Najciekawsze parki stanowe w Indianie, Michigan i Ohio

„Podczas gdy dane nadal pokazują skuteczność trzech szczepionek COVID-19 obecnie dopuszczonych do użytku w USA, w tym przeciwko wariantowi Delta, nadal widzimy, że wirus szybko rozprzestrzenia się wśród nieszczepionych”, powiedział dyrektor IDPH, doktor Ngozi Ezike. „Przypadki i hospitalizacje z powodu COVID-19 wciąż rosną, w przeważającej mierze wśród nieszczepionych, ale ryzyko jest większe dla wszystkich osób, jeśli nie zatrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa i wariantu Delta. Wiemy, że maskowanie może pomóc w zapobieganiu transmisji COVID-19 i jego odmian. Dopóki więcej osób nie zostanie zaszczepionych, dołączamy do CDC, zalecając wszystkim, bez względu na status szczepień, noszenie maski w pomieszczeniach, w miejscach o znacznej i wysokiej transmisji oraz w szkołach K-12″, dodał Ezike.

Zobacz też: Zuckerberg chce przekształcić Facebook z sieci społecznościowej w metaverse

Według CDC dane pokazują, że wariant Delta jest znacznie bardziej zaraźliwy. Delta rozprzestrzenia się ponad dwa razy łatwiej z osoby na osobę w porównaniu z innymi szczepami. Według CDC wariant Delta również powoduje niektóre przełomowe infekcje u osób zaszczepionych. CDC przypomina, większość przełomowych infekcji ma łagodny przebieg, a szczepionki zapobiegają ciężkim chorobom, hospitalizacji i śmierci.

CDC dodaje, że obszary o znacznej transmisji to te, w których występuje od 50 do 99 przypadków na 100 000 osób w okresie 7 dni. Za obszary wysokiego zakażenia uważa się te, w których w ciągu 7 dni występuje ponad 100 przypadków na 100 000 osób. Poziom transmisji społeczności można sprawdzić na stronie internetowej https://covid.cdc.gov/covid-data-tracker/#county-view.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię