Koniec ze sprzedażą passatów w Ameryce

Od 2023 roku w Ameryce nie będzie można już kupić Volkswagena Passata a na jego miejsce trafią elektryczne modele tej marki. Ostatnimi wersjami możliwymi do kupienia będzie rocznik 2022 w edycjach specjalnych. Co ciekawe chodzą plotki, że w Europie również ma zostać zakończona produkcja tego pojazdu.

Wersja amerykańska bardzo odbiega od tej europejskiej. Jest ona tworzona na starej platformie, na której były robione samochody takie jak Skoda Superb, Seat Alhambra czy Passat b6 i b7 w wersjach europejskich. Zostały również zastosowane inne materiały przez co posiadacze samochodów narzekają na przeciętność wykonania, niski komfort zawieszenia ze względu na jego sztywność oraz słabe wygłuszenie pojazdu.

Czytaj również: Myślisz o locie w kosmos? Zanim się zdecydujesz sprawdź czym różni się oferta jednej firmy od drugiej.

Ostatnie wersje będzie można zakupić w czterech nadzwyczajnych kolorach. Pierwszym z nich będzie Aurora Red Metallic powstać ma 411 sztuk, kolejnym kolorem będzie Racing Green Metallic wyprodukowanych zostanie 423 sztuki, 524 tyle ma zostać zbudowanych aut w kolorze Pure White a ostatnim kolorem będzie Paltinum Grey Metallic w ilości 615 sztuk. Ilość sztuk nie jest przypadkowa 411 to kod produkcyjny, 423 jest to numer kierunkowy Chattanooga miasta , w którym znajduje się fabryka, 524 jest to data otwarcia fabryki w 2011 roku, 615 to sześć generacji z importu, jedna generacja produkowana w Ameryce oraz pięć dekad sprzedaży na rynku amerykańskim.

Zobacz także: Jak korzystać z klimatyzacji w samochodzie i się nie przeziębić?

Volkswagen zadbał o to aby wyposażenie było wysokiej jakości dlatego w nowym passacie znajdziemy m.in. sportowe fotele skórzane oraz skórzaną tapicerkę, 18 calowe felgi, zestaw głośników Fender, przednie oświetlenie Led a także system Easy Open za pomocą którego będzie można otwierać bagażnik bezdotykowo. Jednym z unikatów w tym aucie są uchwyty na kubki, w których znajduje się mapa miasta i rzut fabryki z lotu ptaka.

Volkswagena Passata będzie można kupić już za 30 295 dolarów a jeśli ktoś pokusiłby się o kolor auta Aurora Red Metalic będzie musiał dopłacić dodatkowe 395 dolarów.

Długo wyczekiwany Ford Bronco 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię