Czy impreza z okazji 60. urodzin Obamy odbędzie się zgodnie z wymogami bezpieczeństwa COVID-19?

W najbliższy weekend w Martha’s Vineyard były prezydent Barack Obama będzie hucznie obchodzić swoje 60. urodziny, które wypadają 4 sierpnia.

Urodzinowa impreza odbędzie się na zewnątrz i będzie zgodna ze wszystkimi protokołami zalecanymi przez Centra Kontroli i Prewencji Chorób, CDC. Na miejscu zostaną przeprowadzone testy dla gości, a całą imprezę nadzorować będzie koordynator ds. bezpieczeństwa COVID-19.
Martha’s Vineyard jest obecnie oznaczona przez CDC jako obszar „umiarkowanego” rozprzestrzeniania się wariantu Delta.

Czytaj również: Najbogatsi prezydenci Stanów Zjednoczonych

Rodzina Obamy zakupiła 29-akrową posiadłość w 2019 roku za prawie 12 milionów dolarów.

Zamiast prezentów urodzinowych, były prezydent poprosił gości o rozważenie przekazania funduszy na programy, które wspierają młodocianych kolorowych mężczyzn i ich rodziny w Stanach Zjednoczonych, wzmacniają pozycję w świecie dorastających dziewcząt i wspierają następne pokolenia wschodzących przywódcy społeczności, w tym My Brother’s Keeper Alliance, Girls Opportunity Alliance i Obama Foundation’s Global Leadership.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki na konferencji prasowej zaznaczyła, że Obamowie od początku są orędownikami szczepionek, podkreślając „pilną potrzebę zaszczepienia się wszystkich społeczności” dodając, że „CDC dostarczyło wskazówek dotyczących spotkań w pomieszczeniach i miejscach z wyższymi zachorowaniem na COVID. To wydarzenie odbywa się na zewnątrz i w umiarkowanej strefie zachorowań”.

Zobacz także: Najsłynniejsze kobiety – szpiedzy

George Clooney, Steven Spielberg i Oprah Winfrey są wśród 475 gości, których oczekuje się, wraz z około 200 pracownikami obsługującymi imprezę.

„Demokraci narzucają nakazy noszenia masek, rozważając wprowadzenie kolejnych blokad. Tymczasem prezydent Obama organizuje imprezę na ponad 500 osób w swojej rezydencji Martha’s Vineyard. Jeśli ty lub ja byśmy coś takiego zrobili, Demokraci nazwaliby to wydarzeniem super-spreader” – powiedziała reprezentantka Elise Stefanik, przewodnicząca Konferencji Republikańskiej Izby Reprezentantów. Dodając, że jest to typowe zachowanie demokratów „rób jak mówie, ale nie jak postępuję. Tak wygląda socjalizm”.

Reprezentant Andy Biggs, republikanin z Arizony napisał w jednym ze swoich tweetów: „Wyobraź sobie, że ta impreza byłaby organizowana dla Trumpa”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię