To już postanowione! Maski wracają do szkół w Illinois!

Tej jesieni uczniowie wszystkich szkół w Illinois będą musieli nosić maski w pomieszczeniach.

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił, że wszyscy uczniowie i nauczyciele przebywający w szkołach bez względu na status szczepień będą musieli nosić maski w pomieszczeniach, ze względu na rozprzestrzeniania się wariantu Delta COVID-19.

Podczas konferencji Pritzker dodał, że nowy wymóg wchodzi w życie w trybie natychmiastowym. Nowy mandat noszenia masek odnosi się również do wszystkich uczniów i trenerów uczestniczących w sportach halowych i innych zajęciach.

Czytaj także: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Gubernator powiedział, że „umierają ludzie, którzy nie muszą umierać” dodając, „wszyscy musimy podjąć natychmiastowe i pilne działania, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu Delta”.

Pritzker dodał, że urzędnicy stanowi wierzą, że noszenie masek spowolni rozprzestrzenianie się wariantu Delta, ale stan ma „krótki okres czasu”, aby to osiągnąć.

Mandat ten pojawia się po tym, jak kilka dni temu Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois (IDPH) ogłosił, że będzie postępować zgodnie z nowymi zaleceniami Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom dotyczącymi noszenia masek w pomieszczeniach w szkołach K-12. CDC zaleciło, aby noszenie masek było powszechne wśród nauczycieli, personelu, uczniów i odwiedzających szkoły niezależnie od statusu szczepienia. CDC również zaleca w pełni zaszczepionym osobom ponowne noszenie masek w pomieszczeniach w miejscach o „znacznej” i „wysokiej” transmisji wirusa.

Zobacz też: Wielkie firmy amerykańskie wprowadzają wymóg szczepień przeciw COVID-19 od swoich pracowników

CDC wykorzystuje dwie miary, aby pogrupować gminy USA na cztery poziomy transmisji wirusa w społecznościach. Pierwszą są liczbę nowych przypadków na 100 000 mieszkańców, a drugą odsetek pozytywnych testów COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia.

Jeśli gmina zgłosiła 50 do 100 przypadków na 100 000 mieszkańców w okresie siedmiu dni lub ma wskaźnik pozytywny od 8% do 10% zalicza się do poziomu „znacznej transmisji”. Gminy zgłaszające 100 lub więcej przypadków na 100 000 lub mają wskaźnik co najmniej 10% i są oznaczone jako „wysoka transmisja”. To są dwie grupy, którym CDC zaleca noszenie masek.

Od początku tego tygodnia 96 ze 102 gmin Illinois, w tym wszystkie w rejonie Chicago, kwalifikuje się do grup o „znacznej” i „wysokiej” transmisji, co spowodowało zalecenie noszenia masek w pomieszczeniach, niezależnie od stanu szczepień.

„Podczas gdy dane nadal wykazują skuteczność trzech szczepionek COVID-19 obecnie dostępnych w USA, w tym przeciwko wariantowi Delta, nadal widzimy, że wirus szybko rozprzestrzenia się wśród osób nieszczepionych”, powiedział dyrektor IDPH, dr Ngozi Ezike w oświadczeniu. Ezike dodał, że liczba przypadków COVID i hospitalizacji stale rośnie.

„Wiemy, że noszenie masek może pomóc w zapobieganiu przenoszeniu COVID-19 i jego wariantów. Dopóki więcej osób nie zostanie zaszczepionych, dołączamy do CDC, zalecając wszystkim, niezależnie od statusu szczepienia, noszenie maski w pomieszczeniach w obszarach o znacznej i wysokiej transmisji oraz w szkołach K- 12″.

Czytaj: Pfizer szykuje 3 dawkę preparatu przeciw COVID-19

Chicagowskie szkoły publiczne ogłosiły w zeszłym miesiącu, że w nadchodzącym roku akademickim wszyscy uczniowie i nauczyciele będą zobowiązani do noszenia masek i zachowania dystansu społecznego w pomieszczeniach zamkniętych. Studenci i pracownicy będą musieli nosić maski niezależnie od statusu szczepień. W oświadczeniu CPS zaznaczono, że osłony twarzy będą mogły być zdejmowane podczas przerw i uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Pritzker zauważył, że nowe rozporządzenie wpłynie na 1,8 miliona niezaszczepionych dzieci poniżej 12 roku życia. Oprócz wymogu masek w szkołach, Pritzker nakazał zakrywanie twarzy we wszystkich stanowych zakładach opieki długoterminowej, a także w państwowych zakładach poprawczych. domy weteranów, szpitale psychiatryczne i ośrodki rozwoju.

„Zapobieganie epidemiom od samego początku zapobiega również konieczności pozostawania w domu z powodu choroby lub kwarantanny”, powiedział Pritzker.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię