Zjadła cheeseburgera – pozwała McDonald’sa za „kuszenie”

Rosjanka Ksenia Ovchinnikova złożyła pozew przeciwko gigantowi fast foodów, ponieważ nie była w stanie oprzeć się promocji na ich produkty podczas Wielkiego Postu.

Ovchinnikova twierdzi, że jest ortodoksyjną chrześcijanką. Na okres Wielkiego Postu w 2019 roku przez 40 dni postanowiła porzucić spożywanie mięsa i produktów mięsnych. Niestety nie dotrzymała słowa i uległa mięsnej pokusie.

Zobacz też: Manicure japoński – co to jest i jak go wykonać prawidłowo

W kwietniu 2019 roku podczas okresu Wielkiego Postu spacerując po centrum miejscowości Omsk zobaczyła baner z promocją na cheeseburgery i McNuggets.
Ksenia twierdzi, że przez 16 lat nigdy nie uległa pokusie i co roku trwała w 40-dniowym poście.
Jednak tego jednego dnia widząc baner reklamowy Golden Arches nie mogła się oprzeć „odwiedziłam McDonald’s i kupiłam cheeseburgera”, napisała w swoim sądowym oświadczeniu.

Ovchinnikova twierdzi, że jej prawa konsumenckie zostały naruszone: „W działaniach McDonald’s widzę naruszenie prawa ochrony konsumentów”. Twierdzi, że McDonald’s i innym restauracjom powinno się zabronić reklamowania podczas Wielkiego Postu, podczas gdy „chrześcijanie próbują się powstrzymać od jedzenia mięsa”.

Czytaj również: Pokrzywa – naturalny przepis na piękne włosy

Pozywająca prosi sąd o zbadanie sprawy i rekompensatę: „Proszę sąd o zbadanie i jeśli doszło do naruszenia, o zobowiązanie McDonald’s LLC do zrekompensowania mi szkody moralnej w wysokości tysiąca rubli (14 USD)”.

Rzecznik biskupa Moskwy, znany jako Patriarchat, również wypowiedział się w tej kwestii. W oświadczeniu wezwał kobietę, aby „poszła do spowiedzi zamiast do sądu”.

Sąd Zamoskvoretsky w Rosji potwierdził, że otrzymał jej pozew. Sąd nie wyznaczył jeszcze daty wstępnego przesłuchania Ovchinnikovej.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię