Co się z nami dzieje po śmierci?

Odwieczne pytanie, na które nikt z nas żywych nie zna odpowiedzi.

Katolicy wierzą w niebo, czyściec i piekło. Większość buddystów wierzy, że śmierć oznacza koniec tego życia i przejście do następnego. Niektórzy Mormoni wierzą, że dusze zmarłych mają za zadanie dzielić się naukami ich religii z tymi, którzy nie słyszeli ich ani nie zaakceptowali na ziemi.

Czytaj także: Najsłynniejsze kobiety – szpiedzy

Oto 15 najpopularniejszych teorii życia pozagrobowego:

1. Teoria symulacji

Teoria symulacji zakłada, że ​​nasze życie to tylko dane ilościowe w grze wideo wyższej istoty. Hipoteza symulacyjna jest propozycją dotyczącą natury istnienia. Propozycja jest taka, że ​​cała obecna egzystencja, jaką znają ludzie, w tym Ziemia i reszta wszechświata, może w rzeczywistości być sztuczną symulacją, taką jak symulacja komputerowa.

2. Teoria rastafariańska

Rastafarianie wierzą, że życie jest wieczne. W rzeczywistości umierają tylko ci, którzy unikają sprawiedliwości. Z tego powodu pogrzeby nie są tak naprawdę obchodzone w ich kulturze.

3. Teoria niekończącego się życia

Teoria niekończącego się życia jest zdecydowanie jedną z najbardziej wyjątkowych. Wieczne zapomnienie. Teoria mówi, że kiedy umierasz, natychmiast odradzasz się ponownie w swoim życiu, bez żadnej pamięci o życiu, które przed chwilą prowadziłeś.

Zobacz też: Zaginione skarby których szuka cały świat

4. Kosmiczna teoria

Kosmiczna teoria twierdzi, że nasza świadomość należy do wszechświata, a nie do naszych indywidualnych ciał. Kiedy umrzesz, twoja świadomość wraca do kosmosu.

5. Teoria buddyjska

Buddyści wierzą w reinkarnację po śmierci. Istnieją różne królestwa, w których możesz odrodzić się po śmierci, niezależnie od tego, czy jest to bóg, półbóg, człowiek, zwierzę czy duch.

6. Teoria wszechświata równoległego

Teoria wszechświata równoległego została wyjaśniona w niezliczonych filmach science fiction i komiksach, ale czy jest prawdziwa? Ta teoria głosi, że kiedy umrzemy, będziemy żyć w tym samym wszechświecie, co przedtem, tylko w innej części przestrzeni i czasu.

Czytaj: Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

7. Teoria Platona

Platon wierzył, że świat fizyczny w rzeczywistości ogranicza naszą wiedzę i że kiedy człowiek umiera, przechodzi do nowego, bardziej satysfakcjonującego życia. Jego teoria głosiła, że ​​śmierć daje duszom szansę na odnalezienie swojej prawdziwej egzystencji.

8. Teoria nicości

Kiedy umrzesz wszystko zmieni się w ciemność i znikniesz na zawsze.

9. Teoria egipskiego faraona

Faraonowie egipscy wierzyli, że śmierć jest nietrwała. Z tego powodu mumifikacja była niezbędna do zachowania ciała do drugiego życia.

Zobacz także: Okinawa – Kraina nieśmiertelnych

10. Teoria hinduska

Hinduizm wyznaje wiarę w reinkarnację. Status lub forma osoby w następnym życiu jest określana przez jej działania w bieżącym życiu.

11. Teoria egocentryczna

Jesteś centrum wszechświata. Ta teoria głosi, że wszechświat zaczyna się wraz z narodzinami, a kończy wraz ze śmiercią.

12. Teoria solipsyzmu

Czy naprawdę istnieje coś poza twoim umysłem? Teoria solipsyzmu obowiązuje zarówno w życiu, jak i śmierci. Jedyne, co możemy definitywnie powiedzieć to to, co jednostka widzi i doświadcza. Gdy umiera jednostka, wszystko inne umiera z nią.

Zobacz: Jedzenie które może znacznie przedłużyć Ci życie

13. Teoria nihilistów

Nihilizm uważa, że ​​wszystkie wartości są bezsensowne i bezpodstawne. Prawdziwym nihilistycznym sposobem zbliżania się do śmierci i życia pozagrobowego jest to, że potem nie ma już nic, ponieważ nawet życie nie miało nic.

14. Teoria wielu światów

Teoria wielu światów głosi, że kiedy umieramy, umieramy tylko w tym jednym, obecnym wszechświecie. Istnieją inne wszechświaty, do których możemy się przenieść.

15. Teoria iluzji

Teoria iluzji twierdzi, że świat jest bardziej stworzony w naszych umysłach niż w dosłownym sensie, co oznacza, że ​​wszystko jest iluzją. Zgodnie z tym zrozumieniem śmierć jest koncepcją wymyśloną przez człowieka, a kiedy umieramy, nadal pozostajemy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię