Senat zatwierdził rezolucję planu budżetowego w wysokości 3,5 biliona dolarów

Kilka godzin po tym, jak Senat zatwierdził ponadpartyjną ustawę o rewitalizacji infrastruktury kraju, Demokraci przyjęli budżet w wysokości 3,5 biliona dolarów.

Plan, którego głównym autorem jest przewodniczącym Senackiej Komisji Budżetowej senator Bernie Sanders z Vermont otwiera drzwi do reformy systemu opieki zdrowotnej, edukacji i systemu podatkowego.

Zobacz także: USA: w Nowym Jorku brakuje pracowników

Plan budżetowy otwiera drogę do rozszerzenia Medicare, wprowadzenia powszechnych świadczeń przedszkolnych i nowych urlopów rodzinnych, przekazania funduszy na walkę ze zmianami klimatu i zapewnienie ścieżki do otrzymania obywatelstwa dla nieudokumentowanych imigrantów.

Plan został przyjęty w głosowaniu Demokraci 50 – 49 Republikanie po ponad 14 godzinach debaty na temat 47 poprawek. Wśród nich była poprawka zaproponowana przez senatora Tommy’ego Tuberville’a z Alabamy, przyjęta w głosowaniu 99 – 0, która blokowałaby fundusze federalne dla wszelkich jurysdykcji, które wyeliminują policję. Senator Rick Scott, Republikanin z Florydy zaproponował poprawkę zapewniającą, że pieniądze z podatków nie trafią do grup takich jak Hamas, które Stany Zjednoczone uważają za organizację terrorystyczną. Poprawka została przyjęta głosami 99 – 0.

Czytaj też: Czy pracodawca może wymagać szczepień przeciw COVID-19 od pracowników?

Przedstawiciele Partii Demokratycznej powiedzieli, że ​​pakiet legislacyjny, który planują sfinansuje programy mające na celu zapewnienie pomocy rodzinom, walkę ze zmianami klimatu oraz rozszerzenie programów opieki zdrowotnej i edukacji. Demokraci planują również wprowadzenie języka, który umożliwiłby wprowadzenie uniwersalnego pre-K dla trzy- i czterolatków, zwolniłby studentów uczęszczających do państwowych szkół wyższych z płacenia czesnego przez okres dwóch lat, zapewniłby zielone karty milionom pracowników i rodzin imigrantów oraz obniżył koszty leków na receptę.

„Budżet Demokratów przyniesie pokoleniową transformację sposobu funkcjonowania naszej gospodarki dla przeciętnych Amerykanów”, powiedział po głosowaniu lider większości w Senacie, Chuck Schumer.

Zobacz: 10 miast polecanych dla emerytów

Kolejnym krokiem jest przekazanie zatwierdzonej rozolucji Izbie Reprezentantów. Lider większości w Izbie Steny Hoyer powiedział, że rozważą oni rezolucję budżetową po powrocie z przerwy wakacyjnej po 23 sierpnia.

„To, co proponują i planują nasi koledzy, jest absolutnie oszałamiające”, powiedział przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię