Zanim wybierzesz się w podróż do Francji musisz uzyskać francuską przepustkę zdrowotną

Władze francuskie ogłosiły, że turyści spoza Unii Europejskiej, którzy uzyskali wynik negatywny lub zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 będą mogli uzyskać francuską przepustkę zdrowotną, która umożliwia dostęp do niektórych wydarzeń i miejsc w kraju.

Według francuskiego Ministerstwa ds. Europy i Spraw Zagranicznych, Francja jest w trakcie tworzenia specyficznego systemu, który umożliwi zagranicznym turystom, którzy zostali już zaszczepieni jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub ich odpowiednikami, uzyskanie tzw. „COVID- 19 certificate”, który jest ważny na terytorium Francji.

Czytaj również: Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

„Zgodnie z decyzją Prezydenta Emmanuela Macrona wprowadziliśmy w Ministerstwie Europy i Spraw Zagranicznych specyficzny system dla turystów spoza UE, którzy już przebywają we Francji, aby otrzymać kod QR, który posłuży im jako francuski certyfikat COVID” – powiedział minister ds. turystyki Jean-Baptiste Lemoyne.

Minister dodał, że na chwilę obecną system jest otwarty tylko dla turystów spoza UE, którzy są już we Francji oraz dla tych, którzy wjadą na jej terytorium do 15 sierpnia.

Według Ministerstwa, aby kwalifikować się do uzyskania francuskiej przepustki zdrowotnej, wnioskodawcy muszą dostarczyć pocztą elektroniczną następujące dokumenty w formacie PDF, JPG lub PNG:

  • Zaświadczenie o szczepieniu wydane zgodnie z przepisami kraju zamieszkania wnioskodawcy; zaświadczenie musi wskazywać pełne szczepienie szczepionką zatwierdzoną przez EMA
  • Ważny paszport
  • Powrotny bilet lotniczy

Zobacz: Plany wyjazdowe – ubezpieczenia na wakacje

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Francuskiej Dyplomacji oraz na stronach internetowych ambasad i konsulatów – https://franceintheus.org/IMG/pdf/Demande%20de%20conversion%20de%20certificat%20de%20vaccination_EN.PDF

„Turyści zagraniczni mogą już składać wnioski. Aby poprosić o kod QR, wystarczy wysłać do nas maila z dowodem szczepienia, dokumentem tożsamości, formularzem do pobrania i biletem lotniczym”, dodał minister.

Po otrzymaniu i rozpatrzeniu wniosku przez władze francuskie kod QR zostanie wysłany e-mailem. Kod, który nie będzie miał daty ważności, można wydrukować i przedstawić w formacie cyfrowym lub papierowym.

Jakie miejsca warto zobaczyć w Polsce? – SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię