Podróżujący do Włoch muszą posiadać zieloną przepustkę, aby swobodnie poruszać po kraju

Od zeszłego tygodnia we Włoszech obowiązuje tzw. zielona przepustka. Wszystkie osoby, które chcą wejść do restauracji, teatrów, kin, na imprezy sportowe, do muzeów, na baseny, siłownie, Spa, parki rozrywki i kasyna muszą od 6 sierpnia posiadać Green Pass.

Rząd włoski dodaje, że od 1 września zasada ta zostanie również nałożona na osoby chcące skorzystać ze środków transportu publicznego, takich jak samoloty, autobusy, promy i inne. Aby z tych środków transportu skorzystać na terenie kraju, wszystkie osoby będą musiały przedstawić zieloną przepustkę lub paszport szczepień COVID-19, aby móc przebywać w pojeździe.

Czytaj także: “Znajdź i zabij” to idea szczepionek nowej generacji

Paszport szczepień COVID-19 lub Zielona Przepustka dla Włoch jest wydawany osobom, które otrzymały jedną lub dwie dawki szczepionki COVID, test PCR lub test antygenowy wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin z wynikiem ujemnym. Ponadto ci, którzy wyzdrowieli z koronawirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, również kwalifikują się do posiadania dokumentu.

Obecnie władze włoskie uznają tylko szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków:

  • Comirnaty Pfizer-BioNTech firmy BioNTech Manufacturing GmbH
  • Spikevax, dawniej Moderna by Moderna Biotech Spain, SL
  • Vaxzvria, dawniej AstraZeneca przez AstraZeneca Ab
  • Janssen (Johnson & Johnson) przez Janssen – Cilag International NV.

Od zeszłego tygodnia obywatele Stanów Zjednoczonych, Kanady, Izraela, Japonii i Wielkiej Brytanii mogą wjeżdżać do Włoch bez ograniczeń z paszportem szczepień. Amerykański paszport szczepień jest uznawany na terenie Włoch.

Zobacz też: Łatwo dostępne i bezpieczne formy przechowywania karty statusu szczepień przeciw COVID-19

Wjeżdżając do Włoch jako obywatel Polski, podróżny musi dostarczyć cyfrowy lokalizator pasażerów (PLF) oraz przedstawić paszport szczepień przeciwko COVID-19 (zielona przepustka) lub negatywny wynik testu wykonanego na 48 godzin przed wylotem. Jeśli podróżni nie przedstawią takich dokumentów zostaną odizolowani przez pięć dni, kończąc okres kwarantanny poprzez dostarczenie negatywnego wyniku PCR lub testu antygenowego.

Jakie miejsca warto zobaczyć w Polsce? – SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię