Szczepionki przeciw COVID-19 zmieniają cykl menstruacyjny u kobiet

Od miesięcy wiele kobiet, które otrzymały szczepionki przeciw COVID-19 zgłaszały jeden efekt uboczny, który konsekwentnie był ignorowany przez CDC.

Otóż po otrzymaniu szczepionki grono kobiet zauważało ​​szeroki zakres zmian w swoich cyklach menstruacyjnych. W niektórych przypadkach miesiączki były wcześniejsze, cięższe i bardziej bolesne, podczas gdy w innych były lżejsze i opóźnione.

Czytaj także: Twoja skóra i menopauza

Tego rodzaju doniesienia pojawiały się od początku wprowadzenia szczepionek. Pomimo tego, że te efekty uboczne były zgłaszane od wielu miesięcy są nadal pominięte w ostrzeżeniu o skutkach ubocznych szczepionek. Jedynym odniesieniem do kobiet było wydane przez CDC że szczepionki nie stanowią zagrożenia dla płodności i ciąży.

Do tej pory CDC twierdziło, że nie ma wyraźnego potwierdzenia, że przyczyną zmiany miesiączek są szczepionki. Według CDC, aby określić, czy rzeczywiście szczepionka zmienia miesiączki i w jaki sposób, badacze musieliby śledzić kobiety przed i po podaniu szczepionki i być w stanie kontrolować wszystkie inne czynniki – takie jak stres, odżywianie, leki, stan immunologiczny, które jak twierdzą mogą mieć wpływ na zmiany cyklu menstruacyjnego.

Dodatkowo, według US Food and Drug Administration, doniesienia kobiet o nieprawidłowościach w miesiączkowaniu po szczepieniu odnoszą się do wszystkich trzech autoryzowanych szczepionek w USA – Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson, ale nie są to wystarczające dowody na istnienie tych nieprawidłowości ze względu na szczepienia.

Zobacz też: Sygnały na to, że coś złego dzieje się w związku

Udokumentowaniem tych efektów ubocznych zajęły się Kate Clancy z University of Illinois i Katharine Lee z Washington University. Obie badaczki dokumentują raporty o zmianach w cyklach menstruacyjnych kobiet po otrzymaniu szczepionki. Na ich liście znajduje się ponad 140 000 zgłoszeń. Dodatkowo zbierają informacje od kobiet w okresie menopauzy oraz transpłciowych mężczyzn zażywających hormony terapeutycznych afirmujących płeć. Osoby wśród tych dwóch grup również doświadczają „dziwnych” krwawień „przypominających miesiączkę po szczepieniu”.

Raport Clancy i Lee wpłynął na zmianę postępowania CDC. Przedstawiciele Centers for Disease Control and Prevention twierdzą, że pracownicy rozpoczęli przeszukiwanie bazy CDC na temat raportów o skutkach ubocznych w poszukiwaniu informacji o zmianach menstruacyjnych, aby spróbować zidentyfikować, w jaki sposób szczepionka może wpłynąć na miesiączkę.

Czytaj: Dlaczego Francuzki nie tyją? – Znamy odpowiedź!

American College of Obstetricians and Gynecologists po zapoznaniu się z raportem, nadal zaleca szczepienie, niezależnie od zmian cykli miesiączkowych. Niektórzy lekarze zauważają, że zmiany cyklu mogą nieznacznie wpłynąć na szanse zajścia w ciążę. Ale jak sugerują „to nie powinno być wystarczającym powodem, aby zrezygnować ze szczepionki, ponieważ zarażenie się Covid-19 podczas ciąży poważnie zwiększa ryzyko ciężkiej infekcji, a nawet śmierci”.

Historie Sukcesu | Anna Jakubek – Arise Chicago Centrum Pracownicze

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię