Dodatkowe 300 USD zasiłku dla bezrobotnych wygasa 6 września. Czy administracja Bidena będzie się starać o jego przedłużenie? Znamy odpowiedź!

Administracja prezydenta Bidena nie będzie dążyć do przywrócenia zwiększonych tygodniowych zasiłków dla bezrobotnych w wysokości 300 USD po 6 września.

„Tymczasowy wzrost świadczeń w wysokości 300 dolarów wygaśnie zgodnie z planem 6 września”, napisali wspólnie sekretarz skarbu Janet Yellen i sekretarz pracy Marty Walsh w liście do prawodawców. Dodając, że Biden od początku uważał, że plan ten jest tylko tymczasową formą pomocy: „Jak powiedział prezydent Biden, wzrost ten zawsze miał być tymczasowy i właściwe jest, aby ten wzrost świadczeń wygasł”.

Czytaj również: Minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Zwiększone świadczenia, mające pomóc Amerykanom, którzy stracili pracę z powodu pandemii, zostały wprowadzone w zeszłym roku w ramach federalnej ustawy CARES pod rządami byłego prezydenta Donalda Trumpa. Pierwotna dopłata wynosiła 600 USD, a później została obniżona do 300 USD. Plan dopłat do płatności z ramienia świadczeń dla bezrobotnych został przedłużony dwukrotnie. Drugie uchwalone w marcu w ramach amerykańskiego planu ratunkowego Bidena przez Kongres wygasa 6 września.

Kilkanaście stanów, w którym gubernatorami są republikanie, już od około miesiąca nie wypłaca dodatkowych świadczeń twierdząc, że dodatkowe pieniądze są czynnikiem zniechęcający bezrobotnych do powrotu do pracy. W ostatnich dniach, wielu umiarkowanych demokratów z Senatu również wykazało ten sam sentyment, twierdząc, że nie poprą przedłużenia świadczeń po wrześniu.

Zobacz też: Najlepsze darmowe konta czekowe 2021

W przypadku stanów, które chcą utrzymać dodatkowe świadczenia, administracja podkreśla, że ​​stany mogą wykorzystać swoją część 350 miliardów dolarów w bezpośredniej pomocy z amerykańskiego planu ratunkowego.

Departament Skarbu ogłosił również dodatkowe 47 milionów dolarów w nowych dotacjach CAREER, aby pomóc Amerykanom znaleźć drogę powrotną do zatrudnienia.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię