Wszystko, co chcieliście wiedzieć o lataniu

19 sierpnia w USA obchodzimy dzień lotnictwa. Z tej okazji przygotowaliśmy dużo ciekawostek dotyczących latania. Zapnijcie pasy.

Niektórzy pasażerowie mają zwyczaj oklaskiwania pilotów zaraz po wylądowaniu. Takie zachowanie może urazić załogę – z kapitanem maszyny na czele. Równie dobrze można by oklaskiwać taksówkarza po zakończonym kursie, czy kasjerkę w sklepie tuż po uregulowaniu rachunku.

Skoro już jesteśmy przy pilotach to ci zawsze dostają inne posiłki. Co więcej piloci nie mogą się dzielić jedzeniem. Powód? Zminimalizowanie ryzyka zatrucia pokarmowego.

Najstarszą linią lotniczą świata jest holenderski przewoźnik KLM, który w tym roku obchodzi setne urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Klasa biznes została wprowadzona w 1979 roku przez australijskie linie lotnicze Qantas.

Od 1951 roku linie lotnicze Quantas nie miały ani jednego wypadku, w którym zginęłaby chociaż jedna osoba.

Stewardessy mają własne klucze do toalet. Chodzi o bezpieczeństwo pasażerów. Pod tabliczkami z napisem „Zakaz palenia” zazwyczaj znajduje się mechanizm, który umożliwia otwarcie drzwi do toalety.

Niektórzy pasażerowie linii lotniczych mają dziwny zwyczaj wynoszenia kamizelek ratunkowych, które znajdują się pod fotelami.

Najpopularniejszym samolotem na świecie jest Boeing 737. Statystycznie ta maszyna ląduje gdzieś na świecie co 5 sekund.

Mimo zakazu palenia w każdym samolocie znajdziemy popielniczkę. Rzecz jasna w toalecie.

W tym momencie nad naszymi głowami lata ok. 10 tys. samolotów.

Najbardziej punktualne linie na świecie to Japan Airlines.

 

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię