Pełnia Księżyca Jesiotrów w sierpniu 2021

Pełnia Księżyca jest zjawiskiem, które od tysiącleci zachwyca ludzi i wpływa na ich funkcjonowanie. W dawnych czasach księżyc spełniał rolę kalendarza, który wyznaczał pory polowań bądź zbiorów.

To właśnie naszym pra-przodkom pełnie księżyca mają swoje specyficzne nazwy. Sierpniowa pełnia księżyca nazywana jest Pełnią Księżyca Jesiotrów, znana jest też pod nazwą pełnia: zielona, kukurydzy, zbożowa i czerwona.

Powiązane: Woda księżycowa – jak ją zrobić i jakie ma właściwości?

Czym jest Pełnia Księżyca Jesiotrów?
Pełnia Księżyca Jesiotrów swoją nazwę wywodzi od masowego występowania jesiotrów w tym okresie czasu. Nazwę tę wymyśliły północnoamerykańskie plemiona rybackie. Pełnia Jesiotrów w literaturze uznawana jest za pierwszą z trzech Super pełni, podczas których Księżyc będzie w najmniejszej odległości od Ziemii (w ciągu roku).

Kiedy zobaczymy Pełnię Księżyca Jesiotrów w USA?
Według NASA księżyc w pełni będzie już 22 sierpnia o godzinie 8:02, jednakże mieszkańcy Ameryki będą mieli możliwość zobaczyć ją dopiero o 20:20, gdy zajdzie słońce.

Kiedy zobaczymy Pełnię Księżyca Jesiotrów w Polsce?
Pełnia Księżyca Jesiotrów w 2021 roku wypada w 22 sierpnia. Księżyc najlepiej widoczny będzie o godzinie 14:02. W związku z tym, że jest to godzina popołudniowa, zjawisko pełni księżyca może być trudne w dostrzeżeniu, a dodatkowo sprawę komplikują zapowiadane, niekorzystne warunki atmosferyczne w Polsce. Jednak nie zniechęcaj się, księżyc będzie bardzo dobrze widoczny, gdy zapadnie zmrok. Aby podziwiać pełnię nie musisz mieć żadnych specjalistycznych sprzętów, ale jeśli chcesz mieć jeszcze lepsze widoku, użyj latarki. Ponadto, łatwiej obserwuje się niebo z dala od źródeł sztucznego światła, poszukaj miejsca, gdzie występuje naturalnie ciemne niebo. Przydać może się mapa zanieczyszczenia światłem.

Czytaj również: Medycyna ajurwedyjska – matka wszelkiego uzdrowienia

Rytuały związane z pełnią księżyca
Podczas Pełni Księżyca Jesiotrów warto przeprowadzić rytuał z użyciem świecy. Polega on na tym, że w blasku świecy spisuje się na kartce swoje marzenia w czasie dokonanym np. „znalazłam miłość mojego życia””mam wymarzoną pracę” „znalazłam swój wymarzony dom”. Po pełni zaleca się zaglądanie do niej codziennie, w myślach prosząc Wszechświat o pomoc w ich realizacji.

Wierzenia związane z pełnią Jesiotrów
Według ekspertów ezoteryki jest to odpowiednia pora na wyrażanie wdzięczności. Jest to czas na podziękowanie Naturze za to co od niej dostaliśmy m.in za zdrowie, powodzenie w pracy zawodowej, dobre relacje z bliskimi czy udany związek. Wierzy się, że pełnia może wywołać w człowieku niepokój albo napełnić siłą, nigdy nie wiadomo czy emocje te będą pozytywne czy negatywne. Indiańskie plemiona wierzyły, że dzięki pełni i jej mocy najłatwiej jest złowić jesiotry. Ponadto, podczas pełni należy zrezygnować z przeprowadzki i odłożyć ją w czasie, gdyż może to przynieść nieszczęście lokatorom w nowym miejscu. W tym czasie warto podcinać końcówki włosów, jeśli chcesz aby rosły szybciej, a u niemowląt staną się mocne, zdrowe i błyszczące. Zabiegi i operacje w czasie pełni nie są zalecane.

Jak Pełnia Księżyca Jesiotrów może na nas wpłynąć?
Pełnia Księżyca Jesiotrów może na nas wpłynąć w następujący sposób:

  • wysokie pobudzenie emocjonalne;
  • chęć obcowania z naturą i wrażliwość na nią;
  • zaburzenia snu;
  • mogą pojawić się dziwne sny

Zobacz też: Masz mało energii? Wypróbuj poniższe wskazówki

Pełnia może być trudnym okresem dla osób chorujących na depresję i inne choroby psychiczne. Chorzy nie powinni zostawać w domu sami, najlepiej, aby skonsultowali się ze swoim lekarzem.
Dla osób pozostających w związkach jest to trudny czas. Cały miesiąc „naładowany” będzie negatywnymi emocjami, nieporozumieniami, wymyślonymi problemami. W skrajnych przypadkach nawet wieloletnie relacje mogą ucierpieć.
Czas ten najlepiej spędzić w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół.

Kiedy będzie następna pełnia Księżyca?
W jednym miesiącu zazwyczaj występuje jedna pełnia księżyca. Zjawisko to dzieje się co 29,5 dnia, zatem kolejnej pełni Księżyca możemy się spodziewać 21 września. Pełnia ta nazwana jest Pełnią Księżyca Plonów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię