Rasy psów, które żyją najkrócej

Leonberger

Ponad 63 miliony rodzin w Ameryce ma psa. Średnia długość życia tego najlepszego towarzysza człowieka wynosi od 10 do 13 lat. Niestety wśród prawie 300 ras psów wymienionych przez American Kennel Club są również takie, które żyją krócej niż 9 lat.

1. Leonberger

 • Średnia długość życia: 9 lat

Leonberger (Lwia Góra) został spopularyzowany przez Heinricha Essiga z Leonberg w Niemczech w XIX wieku. Ta bardzo duża rasa przyciągnęła uwagę artystów i celebrytów, a nawet była wykorzystywana w produkcjach teatralnych w USA. Po I wojnie światowej prawie wyginęła, ale została odrodzona w Europie i ponownie zawitała w rodzinach amerykańskich w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.

2. Nowofundlandczyk

 • Średnia długość życia: 9-10 lat

Samiec zwykle ma ponad 2 stopy wzrostu i waży do 150 funtów. Uwielbiają pływać na długich dystansach, są oddane i cierpliwe.

 

3. Boerboel

 • Średnia długość życia: 9-11 lat

Jest to typ mastifa, silny i muskularny z wyglądu i może ważyć do 200 funtów. Lubi dominować. Jest inteligentny i pewny siebie.

4. Broholmer

 • Średnia długość życia: 8-10 lat

Broholmer pochodzi z Danii i dlatego czasami nazywany jest mastifem duńskim. Temperament ma przyjazny i wesoły.

Broholmer

5. Retriever z płaską powłoką

 • Średnia długość życia: 8-10 lat

Flat-coated retriever jest jedną z sześciu ras retrieverów uznanych przez AKC. Po raz pierwszy został wyhodowany w Wielkiej Brytanii w połowie XIX wieku i był znany jako „pies gajowy”. Wyróżnia się nie tylko lśniącą sierścią, ale także długą głową.

6. Bernardyn

 • Średnia długość życia: 8-10 lat

Bernardyn to światowej sławy łagodny olbrzym, który może pełnić rolę „psa-opiekunki” dla dzieci. Nazwany na cześć mnicha – świętego Bernarda, który pomagał pielgrzymom przekraczającym Alpy w drodze do Rzymu Rasa to jest również znana jako pies ratowniczy.

Bernardyn

7. Buldog

 • Średnia długość życia: 8-10 lat

Buldog od dawna kojarzony jest z kulturą brytyjską, ale jest też jedną z najpopularniejszych ras w Ameryce. Jego nazwa przeczy przyjaznej osobowości i łagodnemu usposobieniu tej rasy.

8. Szkocki chart

 • Średnia długość życia: 8-11 lat

Chart szkocki jest jedną z największych ras, nawet wśród stosunkowo krótko żyjących psów. Jest łagodny, dostojny i grzeczny.

9. Berneński pies pasterski

 • Średnia długość życia: 7-10 lat

Pochodzi z Alp Szwajcarskich. Służył do wypasu bydła i przewożenia wozów wypełnionych produktami rolnymi. Berneńczyk idealnie nadawał się do takiej pracy ze względu na swoją muskularną budowę. Psy te są w stanie ciągnąć ładunki o wadze ponad 1000 funtów.

10. Dog niemiecki

 • Średnia długość życia: 7-10 lat

Dog niemiecki został wyhodowany w Anglii i Niemczech jako pies myśliwski. Są niezawodne, cierpliwe i przyjazne oraz ogromne.

Dog niemiecki

11. Mastif neapolitański

 • Średnia długość życia: 7-9 lat

Mastif neapolitański, znany również jako mastino, istnieje od czasów starożytnych Rzymian. Ten typ psa był hodowany już w 700 roku p.n.e. Do najbardziej rozpoznawalnych cech rasy należą masywne zwisające zmarszczki i fałdy luźnej skóry. Są czujne i lojalne.

12. Bullmastiff

 • Średnia długość życia: 7-9 lat

Został wyhodowany, aby strzec posiadłości wiejskich i zwierzyny łownej przed kłusownikami. Jest duży, osiąga wagę do 130 funtów. Bullmastiff wymaga starannego szkolenia.

13. Mastiff angielski

 • Średnia długość życia: 6-10 lat

Jest jednym z największych psów na świecie. Samce ważą do 230 funtów. Są odważne, ale łagodne i tolerancyjne. Wymagają dużo ruchu, są wrażliwe na dźwięki.

Mastiff angielski

14. Irlandzki wilczarz

 • Średnia długość życia: 6-8 lat

Wilczarz irlandzki to masywny, muskularny pies. Zaliczany jest do grupy chartów. Początkowo hodowany do polowań na jelenie i wilki. Mają spokojne usposobienie. Są odważne i lojalne.

15. Dogue de Bordeaux

 • Średnia długość życia: 5-8 lat

Rasa z grupy mastiffów. W przeszłości wykorzystywany był do polowań oraz walk psów. Współczesny dog Bordeaux ma łagodne usposobienie, jest lojalny i czujny.

Najlepsze rasy psów dla rodzin z dziećmi

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię