Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

FDA odnotowuje coraz więcej przypadków hospitalizacji po zażyciu leku dla koni i bydła w celu zapobiegania lub leczenia COVID-19.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków ostrzega, że jest to tylko niebezpieczne, ale nawet może doprowadzić do śmierci.

Czytaj również: “Znajdź i zabij” to idea szczepionek nowej generacji

Agencja otrzymała wiele raportów o osobach, które były hospitalizowane po „samoleczeniu za pomocą iwermektyny przeznaczonej dla koni”. Iwermektyna, która nie jest lekiem przeciwwirusowym, jest ogólnie stosowana w leczeniu lub zapobieganiu pasożytom u zwierząt.

Na swoim koncie na Twitterze FDA napisała: „Nie jesteś koniem. Nie jesteś krową. Na serio. Przestańcie”.

Przedstawiciele agencji podkreślają, że ​​żadna forma iwermektyny nie została zatwierdzona do leczenia lub zapobiegania COVID-19. Z powodu „wielu dezinformacji” na temat stosowania leku, FDA po raz kolejny informuje i ostrzega, aby go nie używać.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Agencja wyjaśniła, że ​​zatwierdzone przez FDA tabletki iwermektyny, które leczą osoby z pewnymi chorobami wywołanymi przez pasożytnicze robaki, a także preparaty do stosowania miejscowego stosowane na wszy głowowe i choroby skóry, takie jak trądzik różowaty, różnią się od leku stosowanego u zwierząt. Jak wyjaśniła agencja, tabletki iwermektyny i preparaty do stosowania miejscowego dla ludzi mają „bardzo specyficzne dawki”, które są znacznie mniejsze niż dawki przeznaczone dla zwierząt.

Ponadto „wiele nieaktywnych składników występujących w produktach zwierzęcych nie jest ocenianych pod kątem stosowania u ludzi”, ostrzegają przedstawiciele FDA dodając, że „w niektórych przypadkach nie wiemy, jak te nieaktywne składniki wpłyną na ludzkie ciało po wchłonięciu iwermektyny”.

„Te leki dla zwierząt są często silnie skoncentrowane, ponieważ są stosowane w przypadku dużych zwierząt, takich jak konie i krowy, które ważą znacznie więcej niż ludzie. Tak wysokie dawki mogą być bardzo toksyczne dla ludzi”.

Czytaj: Co Twoja grupa krwi mówi o Twoim zdrowiu i osobowości?

FDA przypomina, że przedawkowanie iwermektyny może powodować nudności, wymioty, biegunkę, niskie ciśnienie krwi, reakcje alergiczne, zawroty głowy, problemy z równowagą, drgawki, śpiączkę, a nawet śmierć.

Protest rodziców pod budynkiem The School District U-46

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię