Nowy robot humoidalny firmy Tesla będzie gotowy już w przyszłym roku

Elon Musk twierdzi, że robot Tesli sprawi, że praca fizyczna będzie „wyborem”.

Po zdominowaniu rynku pojazdów elektrycznych i udziale w kosmicznym wyścig miliarderów, szef Tesli, Elon Musk, ogłosił, że zabiera się za podbijanie rynku robotów. Musk twierdzi, że firma będzie miała prototyp robota humanoidalnego – androgynicznego „bota Tesli”, najpóźniej do przyszłego roku.

Czytaj także: Wszystko, co chcieliście wiedzieć o lataniu

Opierając się na tej samej technologii, co półautonomiczne pojazdy firmy, robot będzie mógł wykonywać podstawowe powtarzalne zadania w celu wyeliminowania konieczności wykonywania przez ludzi niebezpiecznej lub nudnej pracy, powiedział Musk.

„Tesla jest prawdopodobnie największą na świecie firmą zajmującą się robotyką, ponieważ samochody to półczułe roboty na kołach”. powiedział. „To ma sens, aby nadać temu humanoidalną formę”.

Musk zachwala technologię automatyzacji Tesli, ale organy bezpieczeństwa w USA nie popierają jego oceny. Tesla staje w obliczu zwiększonej kontroli nad systemem wspomagania kierowcy autopilota, a organy bezpieczeństwa wszczynają dochodzenie za dochodzeniem po serii wypadków. Firma coraz częściej jest oskarżana o wprowadzanie kierowców oferując samo-jeżdżące auta, których system nadal nie jest dopracowany.

Zobacz też: Inżynierowie z MIT odkryli zupełnie nowy sposób wytwarzania energii elektrycznej

Musk obiecał, że jego przyszły robot będzie dużo prostszą postacią od autopilota. Tesla Bot, który będzie miał pięciopalczaste ręce i będzie czarno-biały, ma być „przyjazny” i zbudowany tak, że „możesz przed nim uciec i najprawdopodobniej go obezwładnić”, dodał Musk podczas konferencji internetowej.

Musk powiedział, że wierzy, że roboty będą stopniowo wycofywać pracę fizyczną dla ludzi. „Myślę, że w przyszłości praca fizyczna będzie wyborem”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię