Ta firma wprowadza miesięczne kary finansowe dla niezaszczepionych pracowników

Delta Air Lines zdecydowała o nakładaniu kar pieniężnych na pracowników którzy nie są zaszczepieni przeciw COVID-19.

Kara w wysokości 200 USD miesięcznie będzie nakładana co miesiąc aż do momentu, w którym dany pracownik się nie zaszczepi. Zdaniem kierownictwa linii lotniczej polityka ta jest niezbędna, ponieważ przeciętny pobyt w szpitalu dla osoby chorującej na COVID-19 kosztuje linię lotniczą 40 000 USD.

Czytaj również: Nowy robot humoidalny firmy Tesla będzie gotowy już w przyszłym roku

CEO Ed Bastian powiedział, że wszyscy pracownicy, którzy byli hospitalizowani z powodu wirusa w ostatnich tygodniach, nie byli zaszczepieni.

Linia lotnicza poinformowała również, że od początku października pracownicy niezaszczepieni którzy zachorują na COVID-19 nie będą objęci ochroną płac. Kolejną zasadą która zostanie wprowadzona 12 września będzie wymóg cotygodniowego testowania nieszczepionych pracowników. Pracownicy niezaszczepieni będą musieli również nosić maski we wszystkich pomieszczeniach firmowych.

„Ta dopłata będzie konieczna, aby zaradzić ryzyku finansowemu, które decyzja o nieszczepieniu stwarza dla naszej firmy” – powiedział Bastian w notatce skierowanej do pracowników.

Czytaj: Gdybyśmy sadzili 8 miliardów drzew rocznie przez 20 lat, jak wyglądałaby Ziemia?

Bastian powiedział również, że 75% pracowników Delta jest zaszczepionych, w porównaniu z 72% w połowie lipca. Powiedział, że agresywność wiodącego szczepu wirusa „oznacza, że ​​​​musimy zaszczepić znacznie więcej naszych ludzi i to tak blisko 100%, jak to możliwe”.

Zarówno Delta jak i United już wymagają dowodów szczepienia od nowych pracowników. Inne duże amerykańskie linie lotnicze, w tym American i Southwest, twierdzą, że zachęcają pracowników do szczepienia się, ale ich nie wymagają.

Usługa dla dziecka podróżującego bez opieki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię