Huragan Ida zbliża się do wybrzeża USA

Groźny huragan Ida z wiatrem o prędkości ponad 220 kilometrów na godzinę zbliża się do wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Uderzenie w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej nastąpi jutro. Podczas wirtualnego briefingu z przedstawicielami Agencji Zarządzania Kryzysowego prezydent Joe Biden wezwał mieszkańców, by zastosowali się do nakazu ewakuacji.

Czytaj również: Rodzaje bazylii i 9 powodów, dla których warto ją dodać do jadłospisu

Ida znajduje się obecnie nad Zatoką Meksykańską. Towarzyszy jej wiatr o prędkości 150 km/h. Jednak, według prognoz, w momencie uderzenia w wybrzeże stanu Luizjana będzie huraganem czwartej kategorii w pięciostopniowej skali, z wiatrem w porywach do 225 km/h.

Lokalne władze wydały szereg nakazów lub zaleceń ewakuacji. W Nowym Orleanie nakaz taki dotyczy wszystkich obszarów położonych poza systemem wałów przeciwpowodziowych.

Zobacz też: Domowe prebiotyki i probiotyki – informacje i przepisy

Podczas wirtualnego briefingu w Białym Domu prezydent Joe Biden poinformował, że skierował do zagrożonych stanów 500 pracowników Agencji Zarządzania Kryzysowego, którzy dołączą do dwóch tysięcy osób, które na miejscu pomagają walce z pandemią COVID-19. „Rozlokowaliśmy żywność, wodę, generatory i inne niezbędne środki. Ekipy energetyczne oraz telekomunikacyjne są w drodze” – mówił Biden.

Uderzenie huraganu Ida w wybrzeże Luizjany nastąpi dokładnie w 16. rocznicę uderzenia huraganu Katrina, który spowodował śmierć ponad 1800 osób i straty w przekraczające 125 miliardów dolarów.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię