USA przeprowadziły atak odwetowy w Afganistanie

Amerykańskie siły powietrzne przeprowadziły w Afganistanie pierwszy atak odwetowy po samobójczym zamachu terrorystycznym w Kabulu, w którym zginęło 13 amerykańskich żołnierzy i ponad 170 afgańskich cywilów. Pentagon poinformował, że celem uderzenia był członek odpowiedzialnej za zamach organizacji Państwo Islamskie.

Zobacz również: Talibowie – co o nich wiemy

Pentagon poinformował, że siły zbrojne USA przeprowadziły powietrzną operację antyterrorystyczną, której celem był przedstawiciel odłamu Państwa Islamskiego pod nazwą ISIS-Chorasan, która to organizacja wzięła odpowiedzialność za samobójczy zamach bombowy przy bramie lotniska w Kabulu. „Atak z bezzałogowego pojazdu powietrznego miał miejsce w afgańskiej prowincji Nangahar.

Według wstępnych analiz osoba będąca celem ataku „została zabita” – oświadczył rzecznik Centralnego Dowództwa kapitan Bill Urban dodając, że nie ma informacji o ofiarach wśród cywilów. Nazwiska zabitego członka Państwa Islamskiego nie podano.

Czytaj też: Afganistan – wzrosła liczba ofiar zamachów w Kabulu

Po przedwczorajszym ataku w Kabulu Joe Biden zapowiedział odwet na terrorystach. „Nie wybaczymy. Nie zapomnimy. Wytropimy Was i zapłacicie za to cenę” – mówił amerykański prezydent. Według Białego Domu Biden osobiście wydał rozkaz przeprowadzenia ataku odwetowego. Pentagon nie komentuje czy będą kolejne.

(iar)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię