Huragan Ida szaleje nad południem USA (VIDEO)

Pozrywane dachy, połamane drzewa, zalane osiedla i pozrywane linie energetyczne.

To skutki huraganu Ida, który przechodzi nad stanem Luizjana. Lokalne media informują, że w wyniku powalenia drzewa w miejscowości Prairieville zginęła jedna osoba. W ostatnich godzinach Ida nieznacznie osłabła i obecnie jest huraganem drugiej kategorii.

Ida dotarła do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej jako huragan czwartej kategorii z wiatrem o prędkości ponad 240 kilometrów na godzinę. Centrum żywiołu przeszło pomiędzy stolicą Luizjany Baton Rouge a największym miastem tego stanu – Nowym Orleanem. Po przemieszczeniu się w głąb lądu towarzysząca Idzie prędkość wiatru spadła do 180 kilometrów na godzinę. Huragan jest jednak nadal bardzo groźny.

Czytaj także: Amazon wprowadza nową politykę rozpatrywania reklamacji

Władze Luizjany poinformowały, że ponad milion domów pozbawionych jest elektryczności. W niemal całym Nowym Orleanie nie ma w tej chwili prądu. W wielu miejscach woda wystąpiła z brzegów. Powalone drzewa i zerwane dachy domów blokują drogi.

Zobacz też: 7 niedawno odkrytych podwodnych miast świata

Oszacowanie skutków żywiołu jest na razie niemożliwe. W Luizjanie jest obecnie środek nocy. Przed uderzeniem Idy prezydent Joe Biden ogłosił stan nadzwyczajny w Luizjanie, Missisipi i Alabamie. Umożliwi to szybkie udzielenie pomocy federalnej poszkodowanym. Prezydent USA apelował do mieszkańców południowych stanów by zastosowali wszelkie środki ostrożności i zaleceń władz lokalnych.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię