Niezaszczepieni studenci uczęszczający do tej szkoły zapłacą 750 USD kary

West Virginia Wesleyan College będzie pobierać opłatę w wysokości 750 USD od studentów, którzy nie są zaszczepieni przeciwko COVID-19 w semestrze jesiennym.

Pierwszy dzień zajęć zaczął się 23 sierpnia, ale władze szkoły dały czas uczniom na zaszczepienie się do 7 września. Jeśli do tego dnia nie przedstawią dowodu szczepienia będą musieli zapłacić 750 USD kary.

Czytaj również: Wiosną 2022 COVID-19 może być “opanowany”. Jest jeden warunek.

„Opłata zostanie wykorzystana na pokrycie wydatków związanych ze zwiększonymi testami i innymi zasobami, które uczelnia będzie musiała wykorzystać i wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu uczniowi” – powiedział Dean James Moore.

Studenci którzy się zarażą COVID-19 będą obciążeni dodatkową karą.
Uczelnia obciąży studentów, którzy zarażona się COVID-19 w trakcie semestru i nie będą mogli poddać się kwarantannie poza kampusem karą w wysokości 250 USD. Opłata pokryje ich kwarantannę na terenie kampusu po 48-godzinnym okresie kompletnego „zamkniętego miejsca zamieszkania”.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Nieszczepieni studenci będą musieli przechodzić cotygodniowe testy na COVID-19, zgodnie z wytycznymi uczelni dotyczącymi COVID-19. Nieszczepieni studenci, wykładowcy i pracownicy są zobowiązani do noszenia masek w pomieszczeniach i przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu społecznego w salach lekcyjnych, jadalniach, akademikach i wszystkich pomieszczeniach zamkniętych na terenie kampusu. Zasady dotyczą również gości, odwiedzających i absolwentów kampusu.

Zobacz: Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

Zgodnie z danymi uczelni, około 90% wykładowców i pracowników uczelni zostało zaszczepionych, a „duży procent” studentów potwierdził już swój status szczepień.

Gdzie Polonia spędziła letnie miesiące?

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię