Rihanna oficjalnie została miliarderką

twitter @rihanna

Znana gwiazda muzyki pop Rihanna weszła do klubu miliarderów.

Jak podaje Forbes, dzięki 1,7 mld dolarów jest również najbogatszą kobietą – muzykiem na świecie. A drugą po Oprah Winfrey najbogatszą artystką na świecie.

W wieku zaledwie 33 lat stała się artystką odnoszącą największe sukcesy w historii listy Billboard Songs Chart. Jej kariera muzyczna obejmuje imponujące 18 lat na scenie. Urodzona na Barbados, w wieku 15 lat poznała producenta muzycznego Evana Rogersa, który uznał, że ma potencjał, by zostać gwiazdą. Dwa lata później podpisała kontrakt z wytwórnią rapera Jay-Z – Def Jam. Jak mówią Amerykanie „the rest is history”.

Czytaj też: Najsłynniejsze kobiety – szpiedzy

Od tego czasu Rihanna wydała dziesiątki piosenek, w tym hity takie jak „Umbrella”, „We Found Love” czy „Desperado”. Do tej pory artystka otrzymała 9 nagród Grammy, 12 nagród Billboard Music Awards i 13 nagród American Music Awards. Według Insider, tylko w 2016 roku Rihanna zarobiła około 22,3 miliona dolarów na samej muzyce, a światowa trasa koncertowa „Diament” przyniosła jej dodatkowe 137 milionów dolarów przychodu.

Pomimo tego, że od 5 lat nie wydała nowego albumu Rihanna nadal podbija świat. Jej kariera muzyczna to tylko jedno z osiągnięć. Bardzo dobrze sobie radzi w świecie biznesu, skąd większość jej majątku pochodzi.

Okazuje się, że głównym źródłem dochodu jest jej linia kosmetyków Fenty Beauty. Firma powstała w 2017 roku z pomocą firmy partnerskiej LVMH. Rihanna jest właścicielem 50% firmy. Forbes podaje, że 1,4 mld dolarów Rihanny pochodzi właśnie z dochodów tej firmy.

Zobacz: Dlaczego Francuzki nie tyją? – Znamy odpowiedź!

W rok po założeniu Fenty Beauty powstała firma bieliźniana Savage x Fenty. Obecnie firma jest warta około 1 mld dolarów, a Rihanna posiada 30% udziałów. To oznacza, że w ciągu paru lat zarobiła 240 milionów dolarów od samego Savage x Fenty.

W 2019 roku roku uruchomiła również linię modową i akcesoria o nazwie Fenty. Niestety tak jak wiele innych luksusowych marek, Fenty nie przetrwało pandemii.
Rihanna jest również autorką. W 2010 roku wydała „The Last Girl on Earth” by Rihanna, a w 2019 roku „The Rihanna Book”. Książka jest wizualną autobiografią. „To dzieło sztuki, z którego jestem naprawdę dumna…”, powiedziała na temat swojej drugiej książki.

Laura Stępniak młoda utalentowana piłkarka

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię