O niej mówi cały świat! Genialna 8-latka Adhara Sanchez Gomez

Adhara Sanchez Gomez jest ośmioletnią dziewczynką mieszkającą w Veracruz (Meksyk). Jest nadzwyczajnym dzieckiem – jej poziom inteligencji IQ szacowany jest na 162 – przewyższa zatem takich geniuszy jak Albert Einstein i Stephen Hawking. Jej największym marzeniem jest praca w NASA, uratowanie planety i otrzymanie pokojowej nagrody nobla.

Marzenie dziewczynki zdaje się coraz bardziej zbliżać do realizacji. W lipcu 2021 roku Ashara została przyjęta do Międzynarodowego Programu Powietrzno-Kosmicznego, który miał miejsce w Alabamie (USA). W jego trakcie miała okazję spotkać się z przedstawicielami NASA – w tym z wieloma jej ekspertami oraz przedstawić swoje osiągnięcia.

Wyjątkowość Adhary to nie tylko wysoki poziom inteligencji i piękne marzenia ale imponujące osiągnięcia. Dziewczynka w wieku 5 lat ukończyła szkołę podstawową, 3 lata później w wieku zaledwie 8 lat ukończyła już szkołę średnią. Obecnie studiuje dwa kierunki studiów. Pierwszym wyborem była inżynieria przemysłowa w matematyce, drugi: inżynieria systemów. Interesuje się astrofizyką (stąd marzenie powiązane z NASA) ubiega się o stypendium na University of Arizona oraz Rice University.

W 2019 roku Adhara znalazła się na liście „Forbes” – najpotężniejszych kobiet w Meksyku. W maju 2021 roku Senat przyznał jej medal „Belisario Domingueza”

Wg szacunków podobnych do Adhary ponadprzeciętnie inteligentnych dzieci żyje na ziemi ok. 1 miliona.

Laura Stępniak młoda utalentowana piłkarka

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię