Brian i Karin Trautman znaleźli niezwykły sposób na życie

Ponad 12 lat temu Brian Trautman rzucił pracę, sprzedał dom i kupił żaglówkę.

Planował wybrać się w 18- miesięczny rejs, jednak żegluje już ponad dekadę. Obecnie pływa ze swoją żoną i 14-miesięczną córką Sierrą, i nie planuje wracać na ląd. Brian i Karin od 2012 roku prowadzą kanał na Youtube gdzie dokumentują swoje wyprawy. Ich kanał zdobył dużą popularność, a subskrybenci Patreon finansują ich podróż.

Zobacz również: Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

Trautman w 2008 roku pracował jako programista. Jego praca pod każdym względem wydawała się być satysfakcjonująca, jednak coś w jego życiu było nie tak jak być powinno. W 2008 roku marzenie Braina o wypłynięciu do Nowej Zelandii zaczęło się przekształcać w rzeczywistość. Oszczędności pozwalały mu na przeżycie 18 miesięcy na łodzi. Traum miał jednak pewne obawy. Wynikały one przede wszystkim z tego, że nie miał doświadczenia w obsłudze żaglówki.
W czasie podróży do Nowej Zelandii poznał Karin. Połączyła ich miłość do żeglarstwa a Brian ułożył plan czteroletniej podróży na pełnym morzu. Obecnie rodzina Trauman żegluje na SV Delos.

Zobacz: Dokąd na weekend w pobliżu Chicago? Polecamy super miejscówki (WIDEO)

Na łodzi znajduje się źródło energii słonecznej i wiatrowej, zamrażalka, pralka i sporo miejsce do przechowywania żywności. Małżeństwo ma spory zapas żywności, jednak zdarza się że miesiącami nie jedzą świeżych warzyw i owoców. I chociaż, jak twierdzą życie z maleńkim dzieckiem na łodzi jest nie lada wyzwaniem, nie zamieniliby tego życia na inne.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię