Czas zacząć planować jesienny wyjazd. Mapa prognozy jesiennego listowia 2021 już dostępna.

Jak powiedział Albert Camus, „Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”.

W ubiegłym roku mapę prognozy gdzie i kiedy w Stanach Zjednoczonych można podziwiać przemianę koloru liści w jesienny krajobraz odwiedziło ponad 30 milionów ludzi. W tym roku zaktualizowana mapa jest już dostępna na stronie https://smokymountains.com/fall-foliage-map/

Dzięki niej możecie zaplanować jesienne wakacje w szczytowym momencie zmian kolorów natury na jesienne. Niektórzy uważają ten okres za najbardziej niesamowity czas w roku.

1. Illinois

Według tegorocznej prognozy opartej na dotychczasowych warunkach atmosferycznych, szczyt sezonu na oglądanie jesiennego listowia w Illinois przypadnie między 4 a września a 24 października. W północnej części stanu najpiękniejsza przemiana będzie miała miejsce od 4 do 11 października, a w południowej od 11 do 18 października.

2. Wschodnie wybrzeże

Dla osób myślących o wyjeździe do Nowej Anglii w poszukiwaniu kolorów jesieni najlepszym okresem na zaplanowanie podróży jest 27 września do 7 października.
Ze względu na bardziej suchą pogodę tego lata, kolory dalej na północ bliżej granicy z Kanadą mogą zmienić się wcześniej niż zwykle, dlatego nie warto czekać na wyjazd do ostatniej chwili. W drugim tygodniu października większość regionu północno-wschodniego może już być po szczycie kolorów.

3. Zachód górski

Osoby preferujące jesień w Górach Skalistych powinny się wybrać w podróż między 13 a 27 września. Oczekuje się, że w drugim tygodniu września części Kolorado, Wyoming i Montana osiągną swój szczyt. W późniejszych tygodniach września prognoza pokazuje, że szczytowe kolory przejmują większą część regionu.

4. Środkowy Zachód

Zaplanuj wyjazd bliżej końca września do początku października jeśli wybierasz się na Górny Środkowy Zachód. Lub od połowy do końca października jeśli jedziesz dalej na południe.

5. Zachodnie Wybrzeże

Zachodnie wybrzeże może być bardziej znane ze swoich plaż niż z jesiennych kolorów, ale północno-zachodnie wybrzeże Pacyfiku nie zawiedzie. W tym roku zmian listowia można oczekiwać od 20 września do 18 października.

Ekspert Radzi – Podróże | Paweł Paluch cz.3

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię