Stan Kalifornia zakaże stealthingu. Jako pierwszy w USA.

Przez stealthing rozumie się zdejmowanie prezerwatywy podczas stosunku (w tajemnicy przed partnerką). Jest to forma przemocy seksualnej, która naraża nieświadomą kobietę na niechcianą ciążę oraz choroby przenoszone droga płciową.

Czytaj także: Jak seks wpływa na twoje ciało

Przez mężczyzn stealthing stosowany jest aby zwiększyć swoje doznania, rzadziej po to aby partnerka zaszła w ciąże – bo na przykład nie mogą jej przekonać do posiadania dzieci a rozbudziły się w nich ojcowskie instynkty. Zdecydowanie rzadziej stealthingu używają kobiety – tutaj powodem jego użycia niemal zawsze jest chęć posiadania dziecka, do którego nie jest przekonany partner. Ponieważ niezauważane ściągnięcie prezerwatywy mężczyźnie mogło by być trudne – kobiety ograniczają się do jej przekłucia.

Zobacz: Zdrowy, szczęśliwy umysł potrzebny od zaraz

Nie budzi wątpliwości, że usunięcie lub celowe uszkodzenie prezerwatywy jest niemoralne i nie powinno być dozwolone. W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania stealthing jest utożsamiany z gwałtem. Wszystko wskazuje na to, że Kalifornia będzie pierwszym stanem w USA, który zakaże prawnie stealthingu wprowadzając za jego stosowanie kary. Projekt ze zmianami w prawie wpłynął już do Gevina Newsoma – gubernatora stanu Kalifornia. Zmiany prawa domagała się przedstawicielka Partii Demokratycznej – Cristina Garcia. Badania, na które polityk się powołuje wskazują na coraz częstsze używanie tej formy przemocy w społeczeństwie. Przygotowany projekt zawiera m.in. opcję odszkodowania, o które będzie mogła ubiegać się ofiara stealthingu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię