Para prezydencka oddała hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku

Foto: Grzegorz Jakubowski / KPRP

Przebywający w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą oddali hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku.
Polska para prezydencka zatrzymała się przy pomniku ofiar i odwiedziła muzeum zamachów na World Trade Center.

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec pod Drzewem Przetrwania upamiętniającym osoby, które przeżyły zamachy. Następnie wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą przeszli wokół dwóch kwadratowych basenów, po krawędziach których spływa woda tworząc swoisty wodospad. Wokół nich wygrawerowane są nazwiska wszystkich trzech tysięcy ofiar zamachów.

Czytaj również: Stany Zjednoczone od listopada znoszą zakaz wjazdu. Nie dla wszystkich!

Para prezydencka zatrzymywała się przy biało-czerwonych flagach umieszczonych przy nazwiskach Polaków. Prezydenta Dudę i jego małżonkę oprowadzała po parku pani Leokadia Głogowska, która w chwili ataku na World Trade Center znajdowała się na 82. piętrze, ale udało jej się uciec z budynku przed jego zawaleniem.

Zobacz też: Przyjazd do Polski z USA – ZASADY

„Bardzo chcieli usłyszeć świadectwo tego, co się wydarzyło. Było dla mnie wzruszające, że prezydent chce usłyszeć o przeżyciach człowieka. Na końcu pani prezydentowa uściskała mnie. To było przemiłe spotkanie” – – mówiła Leokadia Głogowska.
Po wizycie przy pomniku i oraz muzeum zamachów z 11 września 2001 roku polska para prezydencka spotkała się w Konsulacie RP w Nowym Jorku z uczestnikami tamtych wydarzeń oraz z Amerykanami polskiego pochodzenia biorącymi udział w akcji ratunkowej przy World Trade Center.

(iar)

Jak wjechać na wizie turystycznej do USA? [Wrzesień 2021]

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię