Masowe zwolnienia w United Airlines. Powodem jest nieprzestrzeganie nowych zasad firmy

Przedstawiciele linii lotniczych United Airlines poinformowali, że firma zwolniła prawie 600 pracowników za odmowę zaszczepienia się przeciwko COVID.

United ogłosiło nowe zasady dotyczące szczepień już na początku sierpnia bieżącego roku. Była to pierwsza duża firma, która ogłosiła nakaz szczepień.

Czytaj także: Pierwsza restauracja w Polsce – tylko dla zaszczepionych!

W notatce skierowanej do personelu, kierownictwo United poinformowało, że ponad 99% pracowników linii lotniczych w USA zostało zaszczepionych, z wyjątkiem tych, których nie mogli jej przyjąć ze względów religijnych lub medycznych.

„Pandemia zabija obecnie ponad 2000 osób dziennie, wzrost o 65% w ciągu ostatnich 30 dni, a najskuteczniejszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa naszym ludziom jest upewnienie się, że są zaszczepieni” – czytamy również w notatce.

Linie lotnicze z siedzibą w Chicago stoją w obliczu dwóch procesów sądowych dotyczących mandatu, w tym jednego w Fort Worth w Teksasie od pracownika, który twierdził, że ich zwolnienie religijne nie zostało uwzględnione.

Zobacz: Wiosną 2022 COVID-19 może być “opanowany”. Jest jeden warunek.

Zanim mandat wszedł w życie, sześciu pracowników zwróciło się również do sędziego federalnego o zablokowanie wymogu szczepień, oskarżając linię lotniczą o „wzorzec dyskryminacji pracowników, którzy prosili o uznanie ich religijnego lub medycznego powodu na nie przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19”. Wśród tych pracowników jest dwóch pilotów i stewardesa.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię