Dzisiejsza wizyta prezydenta Joe Bidena w Chicago odwołana!

Planowana na dzisiaj ( środa ) wizyta Joe Bidena w Chicago nie odbędzie się. Według oficjalnych informacji podanych przez Biały Dom, prezydent Joe Biden odwołał wizytę w Chicago, aby pozostać w Białym Domu i negocjować pakiet wspierający infrastrukturę o wartości 3,5 biliona dolarów.

Podczas swojej wizyty w Chicago, Joe Biden zamierzał podkreślić jak istotną sprawą jest obowiązek szczepionkowy wszystkich firm zatrudniających ponad 100 pracowników. Według Politico’s West Wing Playbook, Biden miał odwiedzić Clayco, firmę budowlaną należącą do ważnego fundraisingu Demokratów, Boba Clarka.

Czytaj również: Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Fox News

Odwołanie wizyty Bidena miało miejsce we wtorek późnym popołudniem, zaledwie kilka godzin po tym, jak urzędnicy Białego Domu przedstawili szczegółowy plan wizyty w Chicago.

Urzędnik Białego Domu powiedział: „Podczas spotkań jak i rozmów telefonicznych w weekend i do dnia dzisiejszego, prezydent Biden współpracuje z członkami Kongresu w sprawie ustawy Build Back Better Act i porozumienia w sprawie infrastruktury. Jutro (środa) pozostanie w Białym Domu, aby kontynuować pracę nad rozwojem tych dwóch aktów prawnych, jak również aby tworzyć miejsca pracy, rozwijać gospodarkę i inwestować w rodziny, a nie rozdawać prezenty bogatym i dużym korporacjom.”

„W ciągu najbliższych kilku dni będzie więcej informacji odnośnie jego zaangażowania, a podróż do Chicago zostanie przełożona”.

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię